Cibalia izborila povratak u Prvu HNL

Hrvoje Jelavic/PIXSELL

Nogometaši Cibalije izborili su plasman u Prvu HNL nakon što su u susretu posljednjeg, 33. kola druge lige na Šubićevcu odigrali 0-0 protiv direktnog suparnika Šibenika.

Cibalija je tako sačuvala bod više od Šibenika koji će priliku za plasman u viši rang natjecanja morati tražiti u dodatnim kvalifikacijama protiv Istre 1961.

Vinkovčani su u Šibenik doputovali s bodom više od domaćina i bunkerom su branili svoju prednost. Šibenik je dominirao veći dio susreta, imao je nekoliko lijepih prilika, a u samoj završnici utakmice i dva igrača više, no nije uspio probiti vinkovački bedem.

U 88. minuti Cibalija je ostala bez isključenog Filipa Žderića, a u četvrtoj minuti nadoknade ‘pocrvenio’ je i Matija Mišić. Na tribinama je završio i Cibalijin trener Stanko Mršić, te jedan od njegovih suradnika. Sudac Jelenčić je pokazao čak sedam minuta nadoknade, a potom produžio susret za još tri minute, ukupno 100 minuta. Gosti su na kraju imali 14 žutih i dva crvena kartona. Međutim, golova nije bilo.

Cibalija je posljednji put igrala Prvu HNL u sezoni 2012/13. kada je osvojila 11. mjesto

OZNAKE: cibalia, HNL, Šibenik