Chelsea povećao prednost: Remi Liverpoola i poraz Cityja

epa09541004 Team of Chelsea celebrates after scoring the second goal during the English Premier League soccer match between Chelsea and Norwich City in London, Britain, 23 October 2021.  EPA/ANDY RAIN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/ANDY RAIN

Nogometaši Chelseaja 3-0 (0-0) gostujućom su pobjedom protiv Newcastle Uniteda u 10. kolu engleskog prvenstva povećali svoju prednost na vrhu ljestvice.

Iako je igrao bez ozlijeđenih Kovačića, Lukakua i Wernera, europski je prvak uspio u drugom poluvremenu slomiti otpor davljenika, a junak utakmice postao je desni branič Reece James koji je postigao prva dva gola u 65., odnosno 77. minuti. James je u oba navrata bio precizan udarcima sa 15-ak metara iskosa. Konačni rezultat s bijele je točke postavio Jorginho (81-11m).

Chelsea se okoristio i neočekivanim kiksovima prvih pratitelja, Liverpool je na svom Anfieldu odigrao 2-2 (2-1) s Brighton and Hove Albionom iako je vodio sa 2-0, dok je Manchester City na svom terenu izgubio sa 0-2 (0-1) od Crystal Palacea.

Liverpool je stigao do prednosti protiv Brightona golovima Hendersona (4) i Manea (24) nakon lijepih akcija, no Mwapu (41) je pred kraj prvog poluvremena iznenadio Allisona lobavši ga, da bi sredinom nastavka Trossard (65) pogodio za konačnih 2-2.

Crystal Palace je poveo u Manchesteru u otvaranju utakmice preko Zahe (6), a čitavo drugo poluvrijeme je imao i igrača više jer je u sudačkoj nadoknadi prvog dijela isključen Laporte. Pobjedu “orlova” potvrdio je Gallagher (88) u završnici dvoboja.

Nakon ovakvih subotnjih ishoda Chelsea je vodeći sa 25 bodova, drugi Liverpool ima 22, a treći City 20. Brighton je šesti sa 16 bodova, Crystal Palace je 13. sa 12 bodova, dok je Newcastle 19. s četiri boda.

REZULTATI 10. KOLA,
Subota:
Leicesester City – Arsenal 0-2 (Gabriel 5, Smith Rowe 18)
Burnley – Brentford 3-1 (Wood 4, Lowton 32, Cornet 36 / Ghoddos 79)
Liverpool – Brighton and Hove Albion 2-2 (Henderson 4, Mane 24 / Mwepu 41, Trossard 65)
Manchester City – Crystal Palace 0-2 (Zaha 6, Gallagher 88)
Newcastle United – Chelsea 0-3 (James 65, 77, Jorginho 81-11m)
Watford – Southampton 0-1 (Adams 20)