Chelsea osigurao osminu finala, CSKA srušio Bneficu

Nogometaši londonskog Chelsea osigurali su plasman u osminu finala Lige prvaka nakon što su u susretu 5. kola C skupine na gostovanju pobijedili Karabag 4-0.

Chelsea sada ima sedam bodova više od trećeplasiranog Atletico Madrida koji i s dvije pobjede ne može dostići ‘Bluese’. Za još jednu kartu koja vodi u drugi krug natjecanja borit će se Roma i Atletico. Talijanski sastav ima osam, a Atletico tri boda, a mnogo toga će biti jasnije nakon njihovog večerašnjeg dvoboja u Madridu.

Ključni trenutak utakmice igrane u Bakuu dogodio se u 19. minuti kada je Rashad Sadigov skrivio kazneni udarac i pritom zaradio isključenje. Dojam je kako je portugalski sudac Jorge Sousa prestrogo isključio kapetana Karabaga. Jedanaesterac je sigurno realizirao Eden Hazard. Do kraja utakmice bilo je samo pitanje koliko će golova zabiti ‘Bluesi’. Na koncu su zabili još tri gola, a strijelci su bili Willian (37, 85) i Fabregas (73-11m).

I u skupini A je odigrana jedna utakmica. CSKA je u Moskvi pobijedio Benficu 2-0 i ostao u igri za osminu finala. Georgi Šenikov je u 13. minuti doveo domaćine u vodstvo, a na 2-0 povisio je Jardel u 56. minuti uguravši loptu u vlastitu mrežu. Vitinho je pokušao povratnom loptom uposliti Đagojeva, no Jardel je skrenulo loptu u vlastitu mrežu.

U drugom susretu večeras se sastaju Basel i Manchester United.

U skupini A u vodstvu je Manchester United (12 bodova) ispred CSKA (9), Basela (6) i Benfice koja nema niti jedan bod.