Chelsea odigrao neriješeno s Bournmouthom

epa08259424 Chelsea players celebrate after Marcos Alonso (L) scores during the English Premier League soccer match between  AFC Bournemouth and Chelsea in Bournemouth, Britain, 29 February 2020.  EPA/WILL OLIVER EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

EPA/WILL OLIVER

Engleski nogometni velikan Chelsea nastavio je nizati razočaravajuće rezultate nakon što je u susretu 28. kola Premiershipa na gostovanju kod Bournmoutha odigrao 2-2.

Londonski ‘Bluesi’ su u zadnjih pet susreta u svim natjecanjima upisali samo jednu pobjedu, a u zadnjih osam susreta tek dvije.

Na gostovanju kod Bournemoutha poveli su u 33. minuti golom Marcosa Alonsa, no domaćin je u nastavku okrenuo rezultat golovima Jeffersona Lerme (54) i Joshue Kinga (57). Chelsea se spasio poraza u 85. minuti drugim golom Alonsa.

Mateo Kovačić je odigrao cijeli susret za goste.

West Ham United je osvojio važna tri boda u borbi za prvoligaški spas pobijedivši Southampton sa 3-1. Strijelci za “Čekičare” bili su Jarrod Bowen (15), Sebastien Haller (40) i Michail Antonio (54), dok je strijelac za goste bio Michael Obafemi u 31. minuti.

Crystal Palace je na gostovanju pobijedio Brighton & Hove Albion sa 1-0 golom Jordana  Ayewa (70), dok je susret Newcastle United – Burnley završio bez golova.

Kasnije se sastaju Watford – Liverpool

Na ljestvici vodi Liverpool sa 79 bodova, Manchester City je drugi sa 57 bodova, dok je na trećem mjestu Leicester City sa 50 bodova.

OZNAKE: Chelsea, bournemouth