CHAMPIONSHIP: Sjajni Krovinović u preokretu Bilićeva West Broma; Šunjiću 90 minuta

Pre Season Friendly - West Bromwich Albion v AFC Bournemouth Soccer Football - Pre Season Friendly - West Bromwich Albion v AFC Bournemouth - The Hawthorns, West Bromwich, Britain - July 26, 2019   West Brom's Filip Krovinovic in action with AFC Bournemouth's Nnamdi Ofoborh   Action Images via Reuters/Matthew Childs MATTHEW CHILDS

Matthew Childs/REUTERS/PIXSELL

WBA kojeg vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić upisao je pobjedu u trećem kolu Championshipa. Bilićevi izabranici gostovali su kod Luton Towna za kojeg brani bivši vratar Rijeke Simon Sluga, te nakon preokreta slavili rezultatom 1-2 (1-0).

Domaći su dobro otvorili utakmicu, pogotkom Cornicka u 15. minuti dolaze do vodstva. Junak gostiju bio je dvostruki strijelac, 21-godišnji Grady Diangana koji je u igru ušao početkom drugog poluvremena, a ponajbolji u ekipi bio je i hrvatski veznjak Filip Krovinović.

WBA je izjednačio odmah na startu drugog poluvremena u 48. minuti kada je Krovinović upisao asistenciju, iako je gotovo sve odradio debitant Diangana koji je sjajno matirao Slugu udarcem s nekih dvadeset metara.

Isti igrač donio je gostima potpuni preokret samo tri minute kasnije, a opet je zasluge za gol imao hrvatski veznjak. Naime, Krovinović je u toj situaciji uputio udarac prema golu, lopta je pogodila domaćeg braniča te se odbila do Diangane koji postavlja glavu i zabija za 1:2.

Krovinović je ponovno bio jedan od najboljih u ekipi Slavena Bilića, a Sofascore mu je dala jednu od najboljih ocjena u gostujućim redovima.

Spomenimo i Ivana Šunjića koji je odigrao svih 90 minuta u porazu njegova Birminghama kod Nottinghama. Šunjićeva momčad teško je poražena (3:0), a mladi hrvatski veznjak na terenu je proveo svih 90 minuta i zaradio žuti karton u prvom dijelu.

WBA s još četiri kluba, uz Leeds, Chartlon, Swansea i Millwall imaju sedam bodova, dok je Birmingham na tablici 15. sa četiri boda iz tri kola.