Četvrti uzastopni triple-double Nikole Jokića za vodstvo Denvera 2-0 u finalu Zapada

May 18, 2023; Denver, Colorado, USA; Los Angeles Lakers forward LeBron James (6) shoots against Denver Nuggets center Nikola Jokic (15) and guard Kentavious Caldwell-Pope (5) in the third quarter during game two of the Western Conference Finals for the 2023 NBA playoffs at Ball Arena. Mandatory Credit: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports Photo: Isaiah J. Downing/REUTERS

Isaiah J. Downing/REUTERS

Jamal Murray zabio je 23 koša u zadnjoj četvrtini a Denver je nakon što su Lakersi kroz veći dio utakmice bili u laganom vodstvu došao do 108-103 pobjede i vodstva od 2-0 u finalu Zapadne NBA konferencije. Lakersi su ponajviše zahvaljujući odličnom Ruciju Hachimuri koji je prvo poluvrijeme završio sa 17 koševa i šutem 7/7 sredinom treće četvrtine vodili s 68-57 a Nuggetsi su prvo do kraja trećeg perioda prišli na 79-76 da bi zadnjih 12 minuta dobili s 32-24. Lakersi su se u samom finišu utakmice izborili za nekakvu priliku za preokret nakon polaganja Austina Reavesa za 106-103 na 13 sekundi prije kraja međutim nakon što je Murray stavio dva bacanja LeBronu Jamesu je Bruce Brown ukrao loptu i utakmica je bila riješena.

Nikola Jokić četvtru je utakmicu zaredom bio na triple-double učinku, imao je 23 koša (9/21), 17 skokova, 12 asistencija, tri ukradene i pet izgubljenih lopti, Jamal Murray zabio je 37 (11/24) uz deset skokova i pet asistencija, Bruce Brown 12 koševa (5/11) i pet skokova.

Za Lakerse LeBron James je imao 22 koša (9/19), devet skokova, deset asistencija, četiri ukradene lopte i dvije blokade, međutim uz činjenicu da je još jednom, kao i u prošloj utakmici, izgubio možda i ključnu loptu u zadnjoj minuti, opet nije zabio nijednu tricu, na 0/6 u prošloj sada je dodao 0/4 u drugoj utakmici. Austin Reaves je zabio 22 (8/16) uz pet asistencija, Anthony Davis 18 (4/15) uz 14 skokova.