Četvrti uzastopni poraz Utah Jazza, Brooklyn bolji od Chicaga, poraz Lakersa od Kingsa

epa09681766 Los Angeles Lakers forward LeBron James (L) dunks the ball for two points as Sacramento Kings forward Chimezie Metu (R) looks on during the first half of their NBA game at Golden 1 Center in Sacramento, California, USA, 12 January 2022.  EPA/JOHN G. MABANGLO  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JOHN G. MABANGLO

Ove sezone vrlo dobri Cleveland (24-18) je pobijedio Utah Jazz (28-14) koji je ovim porazom pao na treće mjesto na zapadu. Jazzu je ovo četvrti poraz u nizu što ne čudi obzirom da su u problemima sa koronavirusom, protiv Cavsa nisu igrali Gobert, Whiteside, Gay i Auzubike a Joe Ingles je isključen zbog druge tehničke sredinom drugog perioda. Za konačnih 111-91 Darius Garland je upisao prvi triple-double u karijeri s 11 koševa (3/11), 15 asistencija i 10 skokova. Bojan Bogdanović za 34 minute tek 9 koševa (3/14).

U trećoj minuti treće četvrtine utakmice Brooklyna i Chicaga bilo je 71-71 da bi Netsi do kraja napravili prednost 67-41 za konačnih 138-112. Kevin Durant je u trećoj četvrtini sam zabio 17, ukupno 27 (7/19) i podijelio 9 asistencija, James Harden je ubacio 25 (6/13) uz čak 16 asistencija, Kyrie Irving za 24 minute 9 koševa (4/10), 4 skoka i 3 asistencije. Chicago je bio bez Alexa Carusa a Derrick Jones se teško ozlijedio već u 36. sekundi utakmice, Zach LaVIne je zabio 22 (8/13), DeMar DeRozan 19 (7/16), Nikola Vučević 14 (5/13) i 5 skokova, Lonzo Ball 9 (3/6) i po 7 skokova i asistencija.

LeBron James je s 34 koša (13/29), 7 skokova i 6 asistencija opet vukao Lakerse, ali nije bilo dovoljno protiv Sacramenta jer nema dovoljnu pomoć suigrača. Kingsi su imali prvu petorku na 14+ koševa, De’Aaron Fox ih je predvodio s 29. Završilo je 125-116, Lakersi su imali +14 krajem druge četvrtine, zatim je Sacramento otišao na +13 da bi na 1:36 prije kraja momčad iz LA-ja prišla na 118-116, međutim Bradley, Westbrook i Monk su promašili trice u sljedeća tri napada.