Četvrti put u nizu Hajduk bolji od Osijeka

13.05.2023., Split - SuperSport Prva HNL, 34. kolo, HNK Hajduk - NK Osijek. Nail Omerovic, Chidozie Callins Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Ivo Cagalj / Pixsell

U 34. kolu SuperSport HNL-a Hajduk je na Poljudu pred nešto više od deset tisuća gledatelja bio bolji od Osijeka rezultatom 3:0 (1:0). Strijelci u uvjerljivoj pobjedi domaćih bili su Chidozie Awaziem, Dario Melnjak i Jan Mlakar.

Bili su tako četvrti put u nizu u aktualnoj sezoni slavili protiv Bijelo-plavih kojima je, za razliku od Hajduka, današnji sraz bio bitan u borbi za europsku vizu. Bio je to nakon dvije pobjede i remija s Dinamom prvi poraz Stjepana Tomasa na klupi Osijeka.

Ivana Leku može pak radovati i činjenica da je njegova momčad petu utakmicu u nizu uspjela sačuvati svoju mrežu netaknutom.

Fiolić je u 14. minuti iz kornera pronašao Barišića, no njegov udarac glavom od bloka Borevkovića odlazi pokraj stative.

Nakon dubinskog proigravanja Fiolića iz slobodnog udarca u 22. minuti Mierez se pored Awaziema izborio za udarac s desetak metara iskosa kojeg Lučić brani, nakon čega je pomoćni sudac signalizirao zaleđe argentinskog napadača.

Hajduk je uzvratio u 25. kada je Benrahou iz kuta ubacio za Awaziema, a njegov udarac glavom s vrha peterca s gol linije izbija izbija Omerović.

Uslijedio je novi ubačaj iz kornera gdje lopta ponovno dolazi do nigerijskog stopera, a on je ovaj put sa šest metara udarcem nogom matirao Malenicu za svoj peti gol u aktualnoj prvenstvenoj sezoni. Osječani su tom prilikom tražili prethodno kažnjivo igranje rukom Pukštasa, no suci nisu dijelili njihov stav.

Novi ubačaj Benrahoua iz kornera bilježimo u 40. minuti kada je glavom sa šest metara udarac uputio Livaja, a ponovno ispred gol linije loptu izbija Omerović.

Četiri minute kasnije Benrahou je iz slobodnog udarca s tridesetak metara udaljenosti asistirao za Mlakara koji sa šest metara glavom loptu šalje pored stative.

Sahiti je u 49. minuti dobro ubacio s desne strane, no Mlakara je na drugoj stativi loše reagirao te je s vrha peterca pucao visoko iznad gola.

Domaćin je vodstvo povećao minutu kasnije. Bila je to dobra akcija po lijevoj strani u kojoj je Melnjak prvo proigrao Mlakara koji je asistirao za Pukštasa, no njegov pokušaj brani Malenica. Na odbijenoj lopti najbrži je Melnjak te je prizemnim udarcem s desetak metara zatresao mrežu. Lijevom bočnom Hajduka to je bio četvrti gol u aktualnoj sezoni.

Benrahou je u 55. minuti odlično podvalio loptu za Mlakara, no njegov prizemni udarac brani vratar Osijeka. Dvije minute kasnije nakon dobrog kombiniranja domaćih s desetak metara je pucao Sahiti, ali udarac je uspio blokirati Omerović.

Gosti su šansu imali u 59. minuti kada se lopta odbija do Caktaša, no on je s 15 metara loše pucao tako da nije bilo opasnosti po gol Lučića.

Treći zgoditak u mreži Osijeka vidjeli smo u 62. minuti kada je s 15-ak metara iskosa Mlakar snažnim udarcem zatresao suprotnu malu mrežicu. Malenica je tom prilikom dirao loptu, no nije ju uspio obraniti. Slovenski napadač je tako došao do devetog pogotka u aktualnoj sezoni HNL-a.

Fiolić je odlično u 71. minuti ubacio iz kornera, a udarac Miereza glavom s pet metara odlazi malo iznad grede. Pet minuta kasnije iz okreta je sa šest metara snažno pucao Barišić, a lopta od bloka Melnjaka odlazi iznad prečke.

Nakon lošeg izbijanja Sigura i jednako takve reakcije Brajkovića priliku za udarac s dvadesetak metara je u 80. minuti dobio Nejašmić te je loptu poslao malo pored bliže vratnice. U 88. je s desetak metara iskosa snažno pucao Lovrić za dobar blok Grgića.

Druga minuta sudačke nadoknade ponudila je najbolju situaciju za goste. Bukvić je s desne strane uposlio Špoljarića čiji udarac sa šest metara iskosa od bloka Awaziema odlazi u stativu. U nastavku akcije Mierez u duelu s Borevkovićem nije uspio odbijenu loptu pospremiti u gol.

Kolo se nastavlja od 19:10 kada u Puli počinje duel Istre 1961 i Gorice.