Četiri gola Ronalda u visokoj pobjedi Reala, poraz Atletica

epa06613181 Real Madrid's midfielder Mateo Kovacic (L) and Girona's defender Johan Mojica (R) in action during the Spanish Primera Division soccer match between Real Madrid and Girona at Santiago Bernabeu stadium in Madrid, Spain, 18 March 2018.  EPA/Rodrigo Jimenez

Portugalski napadač Cristiano Ronaldo u posljednjem je nedjeljnom susretu 29. kola španjolske Primere postigao četiri pogotka, za pobjedu Real Madrida nad Gironom 6:3. Bacelona je rutinski slavila sa 2:0 protiv Athletic Bilbaa, a Atletico Madrid je neočekivano poražen kod Villarreala, te je sad Barcelona na korak do naslova prvaka.

Leo Messi i Paco Acacer svojim su golovima odveli Barcelonu do pobjede nad Athleticom. Hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić odigrao je cijelu utakmicu za Barcelonu. Atletico Madrid poveo je u 20. minuti preo Antoinea Griezmanna, koji je bio precizan s bijele točke. Ipak, Villarreal u drugom poluvremenu dolazi do preokreta. Izjednačio je Ünal u 82., a isti je igrač donio pobjedu u prvoj minuti sudačke nadoknade. Šime Vrsaljko odigrao je cijelu utakmicu za madridsku momčad.

Real je slavio protiv Girone na svom terenu sa 6:3. Uz četiri pogotka Ronalda, u strijelce su se upisali i Gareth Bale te Lucas Vazquez. Za Gironu je dva gola zabio Stuani, a jedan Juanpe. Mateo KOvačić započeo je susret za Real, a u 71. minuti zamijenio ga je Luka Modrić.