Čehinja Barbora Krejčikova osvojila Roland Garros

epa09252819 Barbora Krejcikova of Czech Republic celebrates winning the 4th round match against Sloane Stephens of the USA at the French Open tennis tournament at Roland Garros in Paris, France, 07 June 2021.  EPA/YOAN VALAT

EPA/YOAN VALAT

Čehinja Barbora Krejčikova, 33. igračica na WTA listi, osvojila je Roland Garros pobjedom protiv 31. postavljene nositeljice Anastazije Pavljučenkove. Krejčikova, bivša igračica broj 1 u parovima, je tako osvojila svoj prvi Grand Slam u tek petom nastupu, a u nedjelju će imati priliku osvojiti titulu i u parovima, sa sunarodnjakinjom Katerinom Seinakovom. Imat će tako Krejčikova mogućnost ponoviti ono što je zadnja uspjela Mary Pierce 2000. godine.

Prvi set je Krejčikova dobila 6-1, nakon što je iskoristila petu set-loptu podigla je ruku i pogledala prema nebu, u spomen na svoju mentoricu i trenericu Janu Novotnu.

Pavljučenkova je bila slično uvjerljiva u drugom setu, dvaput je oduzimala servis za 6-2 i izjednačenje u setovima.

Meč je odlučen u sedmom gemu trećeg seta, nakon što su obje igračice prethodno jednom izgubile svoj servis. Breakom za 4-3 Čehinja je uhvatila prednost koju je zadržala do konačnih 6-4.

„Teško je riječima objasniti sve ovo jer još ne vjerujem da se ovo dogodilo“, rekla je Krejčikova koja ima već osvojena dva Grand Slama, ali u parovima.

„Super-sretna sam što sam imali priliku ovo doživjeti“.

OZNAKE: Roland Garros