Čehinja Barbora Krejčikova osvojila Roland Garros

Čehinja Barbora Krejčikova, 33. igračica na WTA listi, osvojila je Roland Garros pobjedom protiv 31. postavljene nositeljice Anastazije Pavljučenkove. Krejčikova, bivša igračica broj 1 u parovima, je tako osvojila svoj prvi Grand Slam u tek petom nastupu, a u nedjelju će imati priliku osvojiti titulu i u parovima, sa sunarodnjakinjom Katerinom Seinakovom. Imat će tako Krejčikova mogućnost ponoviti ono što je zadnja uspjela Mary Pierce 2000. godine.

Prvi set je Krejčikova dobila 6-1, nakon što je iskoristila petu set-loptu podigla je ruku i pogledala prema nebu, u spomen na svoju mentoricu i trenericu Janu Novotnu.

Pavljučenkova je bila slično uvjerljiva u drugom setu, dvaput je oduzimala servis za 6-2 i izjednačenje u setovima.

Meč je odlučen u sedmom gemu trećeg seta, nakon što su obje igračice prethodno jednom izgubile svoj servis. Breakom za 4-3 Čehinja je uhvatila prednost koju je zadržala do konačnih 6-4.

„Teško je riječima objasniti sve ovo jer još ne vjerujem da se ovo dogodilo“, rekla je Krejčikova koja ima već osvojena dva Grand Slama, ali u parovima.

„Super-sretna sam što sam imali priliku ovo doživjeti“.