Cedevita u Osijeku potvrdila prvo mjesto uoči početka doigravanja

Zagreb, 10.01.2018 - Utakmica 2. kola skupine G TOP-a 16 Eurokupa košarkaša, Cedevita - Budućnost. Na fotografiji Jure Zdovc, Andrija Stipanović.   Foto HINA/ Daniel KASAP/ dk

U 26. kolu HT Premijer lige Cedevita je u gostima svladala Vrijednosnice Osijek 74:54. Zagrepčani su tako regularnu sezonu nacionalnog prvenstva završili s omjerom 23-1 i u doigravanje će krenuti s prve pozicije.

Nakon prve četvrtine Cedevita je vodila 13:10, a na veliki odmor otišla je s vodstvom 29:25. U 18. minuti susreta utakmica je privremeno prekinuta jer su suci tražili da se iz dvorane udalji jednog gledatelja, a s obzirom da to nije odah učinjeno, suci su privremeno otišli u svlačionicu.

Caral Allan Lindbom na 6:50 min. do kraja treće dionice zabio je za minimalni zaostatak domaćina 31:32, no Zagrepčani su potom preko Andrije Stipanovića, Ivana Ramljaka i Roka Ukića napravili seriju 10-0 i poveli 42:31.

U zadnjih 10 minuta ušlo se rezultatom 50:40 za Cedevitu. Ramljak, Will Cherry i Ukić četvrtu su četvrtinu otvorili sa 6-0, a u ostatku susreta pobjeda Zagrepčana više nije dolazila u pitanje.

Cedevitu su predvodili Stipanović sa 17 poena i sedam skokova, Cherry sa 17 poena, dva skoka i četiri ukradene lopte, Ukić s 14 poena te Džanan Musa s 11 poena, šest skokova i četiri asistencije. Zagrepčani su večeras imali dosta slab šut i iz igre su šutirali 26/69.

“Mislim da nam nije bilo tako lako kako rezultat na kraju pokazuje. Mislim da je Osijek dobro posložena momčad, iako to ne pokazuju na tablici. Danas su igrali jako čvrsto, a mi smo imali lošu šutersku noć do pred kraj. Da su neki šutevi ušli ranije, mogli smo prelomiti utakmicu. Promašenim šutevima dali smo im neko samopouzdanje, ali bitna je na kraju pobjeda. Ulazimo u doigravanje s prve pozicije. Igrat ćemo vjerojatno protiv njih, počinje playoff i dat ćemo sve od sebe da osvojimo prvenstvo”, rekao je nakon pobjede centar Cedevite Stipanović.

Za Vrijednosnice Osijek Aljoša Šarac upisao je 13 poena i tri skoka, a Nikola Turalija devet poena i 10 asistencija.