CEDEVITA PROŠETALA VIŠNJIKOM Dalekometna tricaška paljba nemilosrdnih Zdovčevih legionara

U 2. kolu ABA lige Cedevita je u gostima uz 17/31 šut za tricu pobijedila Zadar sa 92:76. Aktualni prvaci Hrvatske odigrali su vrlo dobru utakmicu, a već su u prvoj četvrtini preuzeli kontrolu.

Nakon što je krilni centar domaćina Ive Ivanov u petoj minuti utakmice položio za zaostatak Zadra 8:11, Cedevita je preostali dio prve dionice dobila sa 18:6 i tako u drugu četvrtinu ušla s vodstvom 29:14.

Rezultat na poluvremenu bio je 50:37, s tim da su Zagrepčani u prvih 20 minuta zabili 11 trica. Do kraja susreta pobjeda Cedevite nijednom nije došla u pitanje, a treća je četvrtina završena sa 72:59 za goste.

Cedevita je utakmicu završila s petoricom dvoznamenkastih igrača. Will Cherry imao je sjajan učinak od 17 poena (šut za tricu 5/7), sedam skokova i osam asistencija, Demetris Nichols upisao je 17 poena (šut za tricu 4/6) i tri skoka, Kevin Murphy je zabio 17 poena (šut za tricu 5/9), Džanan Musa je ubilježio 12 poena i tri skoka, a Andrija Stipanović 10 poena i šest skokova.

Na strani Zadra Ive Ivanov ubilježio je 19 poena, Luka Božić upisao je 14 poena i pet skokova, Preston Knowles 14 poena, osam skokova i šest izgubljenih lopti, a Mislav Brzoja 11 poena i tri skoka.

Jure Zdovc, trener Cedevite: “Čestitam mojim momcima na pobjedi. Znali smo da će to biti teška utakmica. Zadar nam je čak pomogao u tome jer su dobro odigrali utakmicu u Podgorici. Trebali su, uz malo sreće, možda čak i dobiti, tako da smo bili još oprezniji i koncentriraniji u skautingu i pripremi. Znali smo gdje vreba opasnost. Znali smo da moramo biti strpljivi u napadu i da protok lopte mora biti dobar, puno bolji nego protiv FMP-a. Znali smo da moramo igrati obranu od prve minute, a ne od šeste-sedme kao protiv FMP-a. To smo uspjeli u nekoj mjeri. Obrana je bila korektna, s tu i tamo nekim padom koncentracije zbog toga što smo imali neku razliku pa se odmah igrači malo opuste. U napadu je lopta išla, tražili smo slobodnog igrača, uspjeli smo napraviti višak i zbog toga je postotak šuta bio visok.”

Cedeviti je dobro došlo što su Zadrani Cherryja, koji inače ne slovi za šutera, branili ispod bloka pick and rolla, što je on kaznio s pet ubačenih trica.

“On ima korektan šut s lijevim driblingom za tri. On ima sva prava da šutira jer uvijek ostane poslije treninga i šutira. Tko to radi, kod mene ima sva prava da šutne kad je sam”, izjavio je Zdovc.

Will Cherry, playmaker Cedevite: “Bila je to borbena utakmica. Trener je odradio dobar posao u pripremi za Zadar. Ja sam osobno gledao njihovu utakmicu protiv Budućnosti, kada su odradili sjajan posao i vratili se u utakmicu. Nakon što smo dobro počeli, znali smo da nijedna prednost protiv njih nije sigurna jer oni su momčad koja u kratkom vremenu može zabiti puno poena. Bila je to sjajna utakmica. Zabijali smo otvorene šuteve i igrali dobru obranu i to nam je donijelo pobjedu.”