Cedevita jedva pobijedila Hermes

Zagreb, 18.11.2017. - Utakmica 9. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita - Mornar. Na fotografiji Džanan Musa. foto HINA/ Lana SLIVAR DOMINIÆ/ lsd

Košarkaši Cedevite ostali su jedina neporažena momčad HT Premijer lige, nakon što su u nedjelju, u dvoboju 11. kola, teškom mukom kao gosti svladali Hermes Analiticu sa 73-68 (11-14, 21-29, 20-11, 21-14).

U utakmici odigranoj u dvorani Prirodslovne škole Vladimira Preloga u Zagrebu domaća momčad je vodila većim dijelom, a najveću prednost od 13 koševa (36-23) imala je prvi put u 17. minuti. Hermes Analitica je na poluvremenu imala 11 koševa viška (43-32). Cedevita je u trećoj dionici dvoboja dostigla domaću momčad, a nakon što je u 33. minuti momčad Jure Zdovca prvi put povela (60-58), više nije ispuštala vodstvo iz ruku.

Pri vodstvu Cedevite 71-68 Stipe Krstanović je promašio tricu za izjednačenje, a u posljednjoj minuti su Roko Ukić i Džanan Musa po jednim pogođenim slobodnim bacanjem postavili konačnih 73-68.

Amerikanac Chris Johnson je sa 17 koševa bio najefikasniji igrač Cedevite, a Karlo Žganec je bio najbolji sa 15 poena, 13 skokova i šest asistencija. Roko Ukić je ubacio 12 poena, a Ivan Ramljak i Džanan Musa po 10. Kod domaćih se istaknuo Ivan Svoboda koji je sa 28 koševa bio najbolji strijelac utakmice.

Cedevita je ostala na vrhu ljestvice s učinkom 10-0, a slijede ju Zadar i Šibenik sa 9-1. Škrljevo je na četvrtom mjestu sa 7-4. a peta Cibona i šesti Split imaju 6-4. Na začelju su Jazine Arbanasi sa 1-10 i Ribola Kaštela s 0-10.

Utakmice 12. kola na rasoporedu su 11. i 12. siječnja, a sastaju se: Cedevita – Šibenik, Alkar – Osijek, Jazine – Split, Kaštela – Zadar, Zabok – Cibona i Zagreb – Hermes.

OZNAKE: CEDEVITA, pobjeda, Hermes