Cedevita i Cibona uvjerljivi, Split proradio u završnici

Zadar, 17.02.2018. - Finalna utakmica Kupa Krešimira Æosiæa za košarkaše Cedevita - Cibona. Na slici Marko Tomas.
foto HINA/ ua

hina

Košarkaši Cedevite, Cibone i Splita ostvarili su očekivane pobjede u prvim utakmicama četvrtfinala doigravanja za prvaka Hrvatske; Cedevita je sa 111-67 nadigrala Vrijednosnice Osijek, Cibona sa 88-65 bila bolja od Škrljeva, a Split sa 94-76 pobijedio Šibenik.

Branitelj naslova Cedevita je u Domu sportova na poluvremenu vodila samo 52-43. No, u nastavku je hrvatski prvak dopustio Osječanima samo 24 koša, a ubacio čak 59. Džanan Musa je sa 19 koševa, šest skokova i četiri asistencije predvodio strijelce Cedevite. Po 15 poena postigli su Andrija Stipanović i Karlo Žganec. Kod Vrijednosnica Osijek najbolji je bio Jimmie Lee Taylor sa 22 koša, devet skokova i četiri asistencije.

U Draženovom domu je Cibona protiv Škrljeva na poluvremenu vodila 43-40, a odluka o pobjedniku pala je u trećoj četvrtini koja je završila 22-5 za domaću momčad. Luka Žorić je sa 23 koša i osam skokova predvodio Cibonu, a Jasmin Perković je sa 21 košem i šest skokova bio najbolji kod Škrljeva.

Split je na Gripama slomio otpor žilavih Šibenčana tek u posljednjoj četvrtini. Gosti su 30 sekundi prije kraja treće dionice vodili 65-58. No, sljedećih pet minuta je momčad Vladimira Anzulovića ostala bez ubačaja, a Split je serijom 17-0 pobjegao na deset koševa prednosti (75-65) te mirno utakmicu priveo kraju. Mateo Kedžo je sa 23 koša, osam skokova i šest asistencija predvodio Splićane, za koje je Amerikanac Michaelyn Scott ubacio 22 poena. Tomislav Gabrić sa 15 koševa i šest skokova Ivan Mileković sa 14 poena bili su najbolji strijelci Šibenika.

Uzvratne utakmice na rasporedu su u subotu, 5. svibnja, a za prolaz u polufinale potrebne su dvije pobjede.