Burnley – Chelsea 1-2

epa06406144 Chelsea's Eden Hazard during the English Premier League soccer match between Chelsea and Brighton & Hove Albion at Stamford Bridge in London, Britain, 26 December 2017.  EPA/WILL OLIVER EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

U odgođenom susretu 31. kola engleskog nogometnog prvenstva Chelsea je na gostovanju pobijedio Burnley 2-1 i ostao u igri za plasman u Ligu prvaka.

Gosti su poveli u 20. minuti nakon autogola Kevina Longa kojeg je lopta pogodila nakon ubačaja Viktora Mosesa. Izjednačio je Ashley Barnes u 64. minuti, no svega pet minuta kasnije Moses je doveo ‘Bluese’ u novo vodstvo.

U četvrtak je odigrana još jedna utakmica. U susretu 34. kola Leicester City i Southampton su odigrali bez golova.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 87 bodova i ‘Građani’ su već osigurali naslov prvaka. Na drugom mjestu je Manchester United sa 74 boda, Liverpool na trećem mjestu ima 70 bodova, a četvrtu, posljednju poziciju koja vodi u kvalifikacije Lige prvaka drži Tottenham sa 68 bodova. Chelsea je peti sa 63 boda, a zatim slijede Arsenal (54), Burnely (52), Leicester City (43)…

Southampton je ostao na 18. mjestu koje vodi u niži rang natjecanja. Southampton ima 29 bodova, četiri manje od zone spasa. Posljednja dva mjesta drže Stoke City sa 28 i WBA sa 24 boda.