Bundesliga: Schalke napokon prekinuo crni niz od 30 utakmica bez poraza

epa08928691 Matthew Hoppe (3-R) of FC Schalke 04 celebrates with teammates after scoring their team's third goal  during the Bundesliga match between FC Schalke 04 and TSG Hoffenheim at Veltins-Arena in Gelsenkirchen, Germany, 09 January 2021.  EPA/LARS BARON / POOL DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/LARS BARON

Nogometaši Schalkea prekinuli su niz od 30 utakmica bez pobjede u nacionalnom prvenstvu, nakon što su u subotu u 15. kolu Bundeslige na domaćem terenu svladali Hoffenheim sa 4-0, a junak susreta bio je 19-godišnji američki napadač Matthew Hoppe koji je postigao tri pogotka (42, 57, 63). On je prvi Amerikanac koji je upisao hat-trick u Bundesligi.

Posljednju pobjedu u prvenstvu Schalke je ostvario u siječnju 2020. protiv Borussie Moenchengladbach (2-0), a potom je spojio 20 poraza i 10 neodlučenih susreta, te se je približio neslavnom rekordu Tasmanie 1900 Berlin, koja je ugašena 1973. godine. Oni su prema službenim podacima Bundeslige u svojoj jedinoj sezoni u elitnom razredu (1965/1966) nanizali 31 susret bez pobjede osvojivši svega 10 bodova.
Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić odigrao je cijeli susret za Hoffenheim, te je dva puta zaprijetio protivničkom golu. Njegov udarac u 16. minuti u gornji lijevi kut zaustavio je vratar domaćina. I u 30. minuti Kramarićev udarac obranio je vratar Ralf Fahrmann.

Iako je od 50. minute imao igrača manje jer je isključen Maximilian Arnold, Wolfsburg je u gostima odigrao 2-2 protiv Union Berlina. Za domaćine strijelci su bili Sheraldo Becker (29) i Robert Andrich (52), a za Wolfsburg su zabili Renato Steffen (10) i Wout Weghorst (66-pen).
Za Wolfsburg stoper Marin Pongračić odigrao je prvo poluvrijeme, a krilni napadač Josip Brekalo igrao je do 66. minute.

Bayer Leverkusen je kod kuće kiksao protiv Werdera, odigravši 1-1.

Dan ranije nogometaši Borussije Mönchengladbach pobijedili su na svom terenu prvaka Bayerna s 3-2, i to nakon velikog preokreta. Poraz Bavaraca činio se posve nemogućim nakon što je Bayern pogocima Roberta Lewandowskog (20-pen) i Leona Goretzke (26) vodio s 2-0. No, domaćini su napravili podvig. Prvo je Jonas Hoffman (36, 45) s dva pogotka izjednačio, da bi Florian Neuhaus u 47. minuti donio potpuni preokret.

U subotu se u derbiju kola sastaju Leipzig i Borussia Dortmund.