BUNDESLIGA Pogodak Kramarića u visokom porazu Hoffenheima

EPA/Daniel Maurer

U subotu je odigrano šest susreta 25. kola njemačke Bundeslige. Uz pogodak Andreja Kramarića, Hoffenheim je teško ‘stradao’ kod Stuttgarta 5:1, Bayer je remizirao s Ausburgom, a utakmica dana igra se od 18:30 sati, kada će se sastati Borussia Dortmund i Bayern München.

Werder je s 4:1 bio bolji od Hannovera. Poveli su u 18. minuti preko Bartelsa, a povisio je Pizzaro osam minuta kasnije. Nadu gostima vratio je Karaman u 45. minuti. Ipak, u drugom poluvremenu Werder preko Selassiea (56′) i Junuzovića (67′) dolazi do visoke pobjede.

Ausburg i Bayer odigrali su 3:3. Sva tri pogotka za Ausburg dao je Ja Cheol Koo (5′, 44′, 57′), dok su za Bayer pogađali Bellarabi u 60., Verhaegh je postigao autogol u 80., te calhanoglu u trećoj minuti sudačke nadoknade. Tin Jedvaj izašao je iz igre u 74. minuti.

Stuttgart je s 5:1 svladao Hoffenheim. Neidermeier je zabio za rano vodstvo Stuttgarta u petoj minuti, povisio je rupp u 42. minuti. Neidermeier je postigao svoj drugi pogodak u 51. minuti. Andrej Kramarić, koji je ušao u igru u 35. minuti, pogodio je u 73. minuti. Ali, do kraja susreta Stuttgart je zabio još dva pogotka – Kostić je pogodio u 78., a Werner u 83. minuti.

Wolfsburg je pobijedio Borussiju Mönchengladbach sa 2:1. Draxler i Kruse su u 15. i 17. minuti doveli ‘Vukove’ u prednost, a smanjio je Raffael u 23. minuti. Bio je to i konačan rezultat. Eintracht i Ingolstadt odirali su 1:1, pogotke su postigli Hartmann u osmoj minuti sa bijele točke, te Russ u 69. minuti.

Shalke je s 3:1 bio bolji u gostima kod Kölna. Već u drugoj minuti pogodio je Huntelaar sa bijele točke. Povisio je Meyer u 23- minuti, a na 2:1 smanjio Bittencourt u 33. minuti. Konačnih 3:1 postavlja Di Santo u 76. minuti.