BUNDESLIGA Novi kiks Borussije Dortmund, poraz Hoffenheima

epa06294902 Dortmund's Andrej Yamolenko during the German Bundesliga soccer match between Hannover 96 and Borussia Dortmund in Hannover, Germany, 28 October 2017.  EPA/DAVID HECKER (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.)

Vodeća Borussia Dortmund doživjela je novi šok, u subotu je u 10. kolu Bundeslige poražena od Hannovera sa 2-4. A prije tri kola Borussia je bježala Bayernu pet bodova, no, prvo je izgubila od Leipziga sa 2-3, potom je remizirala sa Eintrachtom (2-2) nakon što je vodila 2-0 i sada je poražena od Hannovera.

Utakmicu će dugo pamtiti branič Borussije Dan-Axel Zagadou, koji je u 28. minuti zabio za 1-1. No, u 59. minuti je zbog prekrašaja na 20 metara od svog gola dobio crveni karton, a Felix Klaus je nakon toga iz slobodnog udarca pogodio za vodstvo Hannovera 3-2. Pobjedu domaćina potvrdio je Ihlas Bebou u 86. minuti.

Kramarićev Hoffenheim, koji je poveo u 25. minuti pogotkom Demirbaya, izgubio je od Borussije Moenchengladbach sa 1-3. Pobjedu gostima iz Moenchengladbacha donijeli su Thorgan Hazard (61), Matthias Ginter (79) i Jannik Vestergaard (82). Andrej Kramarić igrao je od 35. minute, ali bez značajnijeg učinka.

Ozlijeđeni Tin Jedvaj nije bio u sastavu Bayer Leverkusena, koji je dobio posljednjeplasirani Koeln sa 2-1.

Dan ranije Mainz i Eintracht iz Frankfurta, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Niko Kovač, igrali su 1-1. Gosti iz Frankfurta poveli su u 37. minuti kada je Stefan Bell u vlastiti gol skrenuo dodavanje Mariusa Wolfa, a da to nije učinio strijelac bi bio hrvatski napadač Ante Rebić prema kojemu je to dodavanje bilo upućeno. Na konačnih 1-1 poravnao je Suat Serdar u 71. minuti.

Večeras u derbiju kola Bayern dočekuje Leipzig.