BUNDESLIGA Nova pobjeda Bayerna, dobra partija Kramarića

epa07022468 Arjen Robben of Bayern Munich in action during the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Munich vs Bayer 04 Leverkusen in Munich, Germany, 15 September 2018.  EPA/MARC MUELLER (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION: Due to the accreditation guidlines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match.)

U 3. kolu Bundeslige najuzbudljivije je bilo na Volkswagen Areni gdje je domaći Wolfsburg uspio izvući remi (2-2) nakon što je Hertha dva puta vodila.

Hertha je povela golom Dilrosuna u 61. minuti, a u završnici susreta uslijedio je pravi triler. U 87. minuti Yunus Malli iz penala donosi izjednačenje “vukovima”. No, u prvoj minuti sudačke nadoknade (90+1) Ondrej Duda ponovno dovodi u vodstvo Herthu. Ipak, Wolfsburg uspijeva izvući remi, a strijelac je Admir Mehmedi (90+2).

Hrvatski veznjak Josip Brekalo igrao je za Wolfsburg do 63. minute, a vrijedi istaknuti njegov pokušaj u 60. minuti kada je pucao sa vrha 16-erca, ali lopta odlazi pored gola.

Hoffenheim je u gostima kod Fortune iz Duesseldorfa izgubio sa 1-2. Fortuna je povela u završnici prvog poluvremena, a strijelac je bio Morales (45), i imala je prednost sve do 86. minute kada je Reiss Nelson zabio za 1-1. No, u 88. minuti Dodi Lukebakio iz penala donosi pobjedu Fortuni.

Hrvatski napadač Andrej Kramarić, koji je odigrao cijeli susret za Hoffenheim, pružio je dobru partiju. U 31. minuti opalio je sa ruba šesnaesterca, ali je golman domaćina odlično obranio.  U 32. minuti mogao se upisati u strijelce nakon dobre kontre Hoffenheima, ali nije bio precizan, kao ni u 78. minuti, kada je lopta prošla trunku pored mete.

Bayern, kojeg vodi Niko Kovač, dobio je na svom stadionu Bayer Leverkusen sa 3-1 i jedini ima maksimalni učinak nakon tri kola. Strijelci za Bavarce bili su Tolisso (10), Robben (19) i James Rodriguez (89).  Hrvatski branič Tin Jedvaj odigrao je svih 90 minuta za Leverkusen.

EPA/MARC MUELLER

Dan ranije Borussia iz Dortmunda je na svom terenu svladala Eintracht iz Frankfurta sa 3-1, a ozlijeđeni hrvatski reprezentativac Ante Rebić nije konkurirao za nastup u momčadi Eintrachta.