BUNDESLIGA Leverkusen zaustavio Bayern, remizirala i Borussia Dortmund

EPA/JONAS GUETTLER

U subotu je odigrano pet susreta 20. kola njemačke Bundeslige. Nogometaši Bayer Leverkusena remizirali su s aktualnim prvakom Bayernom, remi je upisala i dortmundska Borussija protiv Herthe, dok su slavili Stuttgart, Shalke, Mainz i Ingolstadt.

Na BayAreni u Leverkusenu domaćini su uspjeli zaustaviti Bayern, a Tin Jedvaj je za Leverkusen igrao do 51. minute, kada ga je zamijenio Roberto Hilbert. Bayern je od 84. minute igrao s igračem manje. Drugi žuti karton tada je dobio Xabi Alonso.

Od devet udaraca koje je Bayern uputio prema vratima Bernda Lena, samo je jedan išao u okvir vrata. Šest udaraca uputili su nogometaši Bayera, od čega su dva išla u okvir vrata. Posjed lopte bio je na strani Bayerna (63%-37%), imali su i više dodavanja, ali Bayer je zadržao ‘nulu’.

Priliku da smanji prednost Bayerna nije iskoristila Borussia Dortmund, koja je protiv Herthe odigrala također bez pogodaka. Njih je pak bilo na susretu Eintrachta i Stuttgarta – čak šest. Stuttgart je na kraju slavio sa 4:2. Pogotka su postigli Gentner (27′), Didavi (45′), Niedermeier (65′) i Kostić (76′) iz penala za Stuttgart, te Meier (52′) i Huszti (90′) za Eintracht. Obje su momčadi završile sa desetoricom na travnjaku – kod Stuttgarta je isključen Didavi u 67., a kod Eintrachta Zambrano u 75. minuti.

Schalke je s 3:0 slavio protiv Wolfsburga. Poveli su preko Jan Klaas Huntelara u 24. minuti, povisio je Geis u 35., a konačan rezultat postavlja Schopf u 87. minuti. Mainz je golom Samperija svladao Hannover, a Ingolstadt je s 2:1 bio bolji protiv Ausburga. Poveo je Ausburg preko Stafylidisa u 14. minuti, a Ingolstadt radi preokret golovima Matipa u 59. i Hartmanna u 85. minuti sa bijele točke.