BUNDESLIGA Hertha se pobjedom izjednačila s Bayernom

EPA/ANNEGRET HILSE

U nedjelju je kompletirano treće kolo njemačke Bundeslige, a u dvije odigrane utakmice vidjeli smo pobjede Mainza i Herthe.

Mainz je sa 3:1 slavio u gostima kod Ausburga. Mainz je poveo u sedmoj minuti preko Cordobe. Stafylidis je izjednačio u 73. minuti, ali samo dvije minute kasnije Malli donosi novo vodstvo za goste. Konačnih 3:1 postavlja Muto u 81. minuti. Jose Ridriguez iz Mainza zaradio je crveni karton u trećoj minuti sudačke nadoknade.

U posljednjoj utakmici kola Hertha je slavila protiv Schalkea. Poveli su u 64. pogotkom Weisera, a Stocker postavlja konačnih 2:0 u 74. minuti susreta.

Ovom se pobjedom Hertha izjednačila s vodećim bayernom, ostavši stopostotna nakon tri kola. Ipak, Bayern ima znatno bolju gol razliku pa je prvi. Schalke je na pretposljednjem mjestu bez bodova.Mainz je na 9. mjestu sa 4 boda, a Ausburg 13. s bodom manje.