BUNDESLIGA Borussia kiksala kod Hoffenheima, Mönchengladbach do prve pobjede

EPA/UWE ANSPACH

U posljednjim utakmicama šestog kola njemačke Bundeslige Borussia Dortmund ispustila je protiv Hoffenheima prve ovosezonske bodove, dok je ekipa Mönchengladbacha stigla do prve pobjede.

Stuttgart je u gostima svladao Hannover sa 3:1. Hannover je poveo već u 14. minuti preko Karamana, a preokret donose Gentner u 16. te Werner u 18. minuti. Konačan rezultat postavlja Maxim u posljednjoj minuti utakmice.

Hoffenheim je kod kuće poveo protiv dortmundske Borussije preko Rudyja u 42. minuti, a izjednačio je Aubameyang u 55. minuti. Leverkusen je kod kuće pogotkom Chicharita slavio protiv Mainza. Shalke je pobijedio Frankfirt sa 2:0, a strijelci su bili Matip u 76. te Sane u 91. minuti.

Do prvih bodova sezone došla je momčad Mönchengladbacha, i to pobjedom nad Ausburgom kod kuće od 4:2. Sva četiri pogotka domaćini su postigli u prvom poluvremenu, a na listu strijelaca upisali su se Johnson (5′), Xhaka (17′), Stindl (19′) i Dahoud (21′). Ausburg je u drugom poluvremenu samo ublažio poraz, a oba pogotka je iz penala postigao Verhaegh (51′ i 75′).

Nakon kompletiranog šestog kola Bundeslige, prvi je Bayern sa maksimalnim učinkom, slijedi Borussia Dortmund sa 16 bodova, Shalke sa 13 te Wolfsburg sa 11 bodova. Na dnu ljestvice nalaze se Hoffenheim sa dva boda te Hannover sa samo jednim osvojenim bodom.