Bundesliga: Bayern uvjerljiv i s igračem manje, hat-trick Lewandowskog

epa09085992 Bayern's Robert Lewandowski celebrates after scoring the 3-0 lead during the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Muenchen and VfB Stuttgart in Munich, Germany, 20 March 2021.  EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS / POOL CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS

Nogometaši Bayerna u subotu su u, 26. kolu Bundeslige, slavili na Allianz Areni protiv Stuttgarta s 4:0, iako su od 12. minute igrali s igračem manje.

‘Pocrvenio’ je Alphonso Davies zbog opasnog starta. Igrač manje nije se osjetio na terenu – u samo pet minuta Bavarci su zabili tri gola, a do kraja prvog poluvremena postavili su i konačnih 4:0. Tri je pogotka postigao nevjerojatni Robert Lewandowski, a jednog je dao Serge Gnabry.

U gostujućoj momčadi Borna Sosa je bio u početnoj postavi, a trener Matarazzo ga je zamijenio na poluvremenu.

U ostalim subotnjim utakmicama Borussia Dortmund je remizirala protiv Kölna, uz dva gola Erlinga Haalanda. Sada, osam kola prije kraja prvenstva imaju 18 bodova manje od vodećeg Bayerna, a sve su dalje i od četvrte pozicije koja vodi u Ligu prvaka.

Eintracht je s 5:2 slavio protiv Union Berlina. Dva pogotka postigao je Silva (2, 41), a po jedan Kostić (39) i Chandler (90+2), dok je Andrich poslao loptu u vlastitu mrežu (35). Za goste je oba pogotka postigao Kruse (7, 45+3).

Gostujuću pobjedu ostvario je Wolfsburg kod Werdera u Bremenu. Nesretni Sergent je glavom postigao autogol u 9. minuti, a Weghorst je u 42. minuti udvostručio Wolfsburgovu prednost. Mohwald je na kraju prvog dijela smanjio Werderov zaostatak, ali to je bio i konačan rezultat dvoboja. Josip Brekalo je bio u početnoj postavi Wolfsburga, a zamijenjen je u 74. minuti. Marina Pongračića nije bilo u momčadi zbog ozljede potkoljenice.