BUNDESLIGA: Bayern slavio u Mainzu

epa05657262 Team of Munich observe a minute of silence to pay tribute to the Chapecoense players and staff who were killed in a plane crash in Columbia before their first leg match of King's Cup round of 32 against Gijuelo, prior to theGerman Bundesliga soccer match between FSV Mainz 05 and FC Bayern Munich in Mainz, Germany, 02 December 2016.  EPA/ARNE DEDERT (EMBARGO CONDITIONS - ATTENTION - Due to the accreditation guidelines, the DFL only permits the publication and utilisation of up to 15 pictures per match on the internet and in online media during the match)

Nogometaši Bayerna privremeno su zasjeli na vrh bundesligaške ljestvice nakon što su u petak s 3-1 slavili na gostovanju kod Mainza, ponajviše zahvaljujući dvostrukom strijelcu Robertu Lewandowskom.

Domaća momčad je povela već u 4. minuti pogotkom Kolumbijca Cordobe, ali je Bayern već do 21. minute uspio doći do preokreta. Najbolji strijelac Bayerna Robert Lewandowski u 8. minuti je izjednačio na asistenciju Arjena Robbena. Nizozemac je u 21. minuti bio strijelac za vodstvo Bayerna, nakon što je glavom svladao domaćeg vratara na ubačaj Thomasa Muellera.

Konačnih 3-1 u drugoj minuti sudačke nadoknade u drugom poluvremenu postavio je Lewandowski odlično izvedenim slobodnim udarcem.

Bayern se s 30 bodova izjednačio s RB Leipzigom, ali je izbio na vrh zbog bolje gol-razlike. No, momčad iz Leipziga može se u subotu vratiti na čelo ljestvice, ako ostane neporažena na svom terenu u sudaru sa Schalkeom. Mainz je sa 17 bodova ostao na 9. mjestu.