BUNDESLIGA: Bayern – Hertha 4-3, četiri pogotka Lewandowskog

04 October 2020, Bavaria, Munich: Bayern Munich's Robert Lewandowski (R) celebrates scoring his side's third goal with teammate Benjamin Pavard during the German Bundesliga soccer match between Bayern Munich and Hertha Berlin at the Allianz Arena. Photo: Sven Hoppe/dpa - IMPORTANT NOTICE: DFL and DFB regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Sven Hoppe/dpa

Nogometaši Bayerna pobijedili su na Allianz Areni berlinsku Herthu sa 4-3 (1-0), a sva četiri pogotka za europske prvake postigao je najbolji nogometaš Lige prvaka u prošloj sezoni Poljak Robert Lewandowski.

Prvi od svoja četiri pogotka Lewandowski je postigao u 40. minuti, a u 51. minuti je Poljak udvostručio prednost domaćina. No, to nije obeshrabrilo gostujuću momčad koja je u sljedećih 20 minuta izjednačila. U 60. minuti Cordoba je smanjio zaostatak Herthe, a u 71. minuti Cunha je na asistenciju Piateka po drugi put svladao Manuela Neuera.

U 85. minuti je veza Mueller – Lewandowski ponovno donijela prednost Bavarcima, da bi samo tri minute poslije 20-godišnji Herthin napadač Jessic Ngankam izjednačio na 3-3.

Pobjedu Bayernu u drugoj minuti sučevog dodatka donio je Lewnadowski iz kaznenog udarca koji je dosuđen jer je upravo Poljaka u skoku na vrhu peterca povukao Mittelstadt.

U prvom nedjeljnom susretu Wolfsburg i Augsburg su odigrali bez golova, što je već treći remi za Wolfsburg na otvaranju sezone uz samo jedan postignutog pogodak, dok je Augsburg skočio na drugo mjesto.

Domaćin je bio bliži pobjedi, imao je niz sjajnih prilika, ali nije uspio izboriti prvu pobjedu ove sezone.

Hrvatski reprezentativac Josip Brekalo je odigrao cijeli susret za domaći sastav, a u 26. minuti je postigao lijepi pogodak s ruba kaznenog prostora. Međutum, sudac Felix Zwayer je nakon asistencija VAR-a poništio gol zbog zaleđa Wouta Weghorsta koji je započeo akciju.

Na ljestvici vode RB Leipzig, Augsburg i Eintracht Frankfurt sa po sedam bodova, dok je Bayern četvrti sa šest. Hertha je na 13. mjestu s tri boda.

REZULTATI:
Bayern - Hertha               4-3 (Lewandowski 40, 51, 85, 90+3-11m / Cordoba 60, Cunha 71, Ngankam 88)
Wolfsburg - Augsbourg         0-0

U subotu:
Stuttgart - Bayer L.          1-1 (Kalajdžić 76 / Schick 7)
Koeln - Borussia M.           1-3 (Rexhbecaj 84 / Plea 14, Lainer 16, Stindl 56-11m)
Eintracht - Hoffenheim        2-1 (Kamada 54, Dost 71 / KRAMARIĆ 18)
Borussia D. - Freiburg        4-0 (Haaland 31, 66, Can 47, Passlack 90+2)
Werder - Arminia              1-0 (Bittencourt 27)
RB Leipzig - Schalke          4-0 (Bozdogan 31-ag, Tasende 35, Orban 45+2, Halstenberg 80-11m)

U petak:
Union Berlin - Main           4-0 (Kruse 13, Ingvartsen 49, Friedrich 63, Pohjanpalo 64)