Bundesliga: Bayer prosuo 2-0 kod Kölna

epa09543404 Leverkusen's Karim Bellarabi (L) celebrates with his teammates after scoring the 2-0 lead during the German Bundesliga soccer match between 1. FC Koeln and Bayer Leverkusen at Rheinenergiestadion in Cologne, Germany, 24 October 2021.  EPA/SASCHA STEINBACH CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/SASCHA STEINBACH CONDITIONS

Nogometaši Bayera su bili na dobrom putu prema šestoj ovosezonskoj pobjedi u Bundesligi, no na kraju su se zadovoljili bodom kod Kölna (2-2) u utakmici 9. kola.

Unutar samo tri minute (15. i 17.) Bayer je stekao dva gola prednosti golovima Schicka i Bellarabija. Bayer je čuvao vodstvo do sredine drugog poluvremena, a onda je koban za goste, do kraja susreta, bio Anthony Modeste koji je zabio dva gola za konačnih 2:2. Bayer je ostao četvrti na ljestvici, ima pet bodova manje od Bayerna i četiri manje od dortmundske Borussije.

Union Berlin je imao u džepu tri boda kod Stuttgarta. Vodio je 1-0 (Awoniyi) i od 57. minute imao igrača više (dva žuta kartona Karazora). No, u 93. minuti je Faghir zabio za Stuttgart i drugi remi u nizu te momčadi. Hrvatski reprezentativac Borna Sosa je odigrao svih 90 minuta za Stuttgart koji je ostao 13. na ljestvici. Berlinski Union je i dalje visoko, na petoj poziciji.

Bochum je upisao treću pobjedu u sezoni. Svladao je Eintracht 2-0, a golovi su padali na početku (Blum 3.) i na kraju ogleda (Polter 92.)