Bundesliga: Arminija namučila Bayern, na kraju podijelili bodove u utakmici sa šest golova

epa09014948 Bayern's Robert Lewandowski (2-R) in action against Bielefeld's Amos Pieper (R) during the German Bundesliga soccer match between FC Bayern Munich and DSC Arminia Bielefeld in Munich, Germany, 15 February 2021.  EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS / POOL CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS

Nogometaši Bayerna, novi svjetski klupski prvaci, u ponedjeljak su u susretu 21. kola njemačke Bundeslige remizirali protiv Arminije u utakmici sa šest golova.

Arminia je vodila 2:0 i 3:1 i bila korak do prve pobjede u Münchenu nakon 1979. godine. Međutim, svjetski i europski prvak je uspio izjednačiti na 3:3. Arminija je tako došla do prvog boda u Műnchenu nakon daleke 1985. godine.

Gosti su poveli već u 9. minuti golom Michela Vlapa, a povisio je u 37. minuti Amos Pieper. Bayern je smanjio u 48. minuti golom Roberta Lewandowskog, no samo minutu kasnije gosti su izveli brzu kontru koju je u pogodak pretvorio Christian Gebauer. Corentin Tolisso je u 57. smanjio na 2:3, a Alphonso Davies je lijepim udarcem u 69. minuti izjednačio na 3:3.