Bumbari poraženi u Križevcima kod trećeplasiranog Radnika

NK Varteks

Varteks je danas u 16. kolu 3.HNL Sjever gostovao u Križevcima kod trećeplasiranog Radnika. Domaćini su bili bolji s visokih 5:0, a susret je riješen već u prvom dijelu.

Prvo poluvrijeme vidjela se inicijativa gostiju koji su u prvih dvadesetak minuta dva puta i pogodili mrežu Silvija Jovana.

Prvi put iz penala u 5. minuti bio je siguran Mihael Mladen, a samo osam minuta kasnije isti igrač zabija i povećava vodstvo Radnika. Iako je pitanje je li drugom golu prethodio prekršaj na igraču Varteksa, glavni sudac pustio je igru dalje, a iz te polukontre domaćina je pao gol.

U 26. minuti igrač Radnika presijeca loptu u jeku napada Varteksa, ali njihovu završnicu ‘kvari’ Jovan koji brani i izbacuje loptu u korner. Nakon kornera domaćini zabijaju za 3:0. Zatim Bumbari pokušavaju u tri navrata doći do smanjenja rezultata.

Prvo puca Vajagić u 29. minuti, Kesse u 32. dobro puca po golu ali je vratar Radnika siguran, dok u 38. Novko još bolje udara na gol domaćina, ali golman brani vršcima prstiju.

I onda opet pred kraj poluvremena domaćini iskorištavaju loše kombiniranje Bumbara te s 18 metara pogađaju za 4:0.

Početkom drugog poluvremena Jazbec asistira Vajagiću za šut, on dobro puca, ali lopta odlazi malo pokraj gola. Domaćini uskoro dolaze i do petog gola i rezultata koji je zaključio utakmicu.

U nastavku ističemo još dobar prolazak Kessea i neugodan udarac pod prečku koji jedva brani domaći golman. Na isteku devedesete domaćini gađaju prečku s pet metara.

Bumbari tako ostaju na 18 bodova iz 14 susreta. U sljedećem 17. kolu Varteks ide na još jedno gostovanje u Đurđevac kod Graničara.