Budimir dvostruki strijelac protiv Valencije

La Liga Santander - FC Barcelona v RCD Mallorca Soccer Football - La Liga Santander - FC Barcelona v RCD Mallorca - Camp Nou, Barcelona, Spain - December 7, 2019   Mallorca's Ante Budimir celebrates scoring their first goal        REUTERS/Albert Gea ALBERT GEA

ALBERT GEA/REUTERS/PIXSELL

Hrvatski napadač Ante Budimir postigao je dva gola i asitenciju u 4:1 (3:0) pobjedi Mallorce nad Valencijom u sklopu 20. kola LaLige.

Domaćini su tako došli do 21. boda u aktualnoj sezoni te drže 17. mjesto ljestvice. Sa šestom prvenstvenom pobjedom su se odvojili od momčadi koje se nalaze na pozicijama koje vode u drugu ligu.

28-godišnjak je do sada u aktualnoj sezoni španjolske prve lige postigao čak osam golova čime se s grupom igrača nalazi na šestom mjestu najboljih strijelaca LaLige.

Prvi današnji zgoditak kojim su domaćini poveli 2:0 Budimir je postigao u 23. minuti kada je u mrežu gostiju skrenuo dodavanje Danija Rodrigueza.

Potom je za 3:0 poentirao u 41. minuti kada se na asistenciju Salva Seville prvo odličnim potezom oslobodio Mouctara Diakhabyja, a potom je preciznim udarcem svladao Jaume Domenecha.

Odličan učinak u današnjem susretu Budimir je kompletirao u 79. minuti kada je asistencijom uzvratio Rodriguezu.

LaLiga, 20. kolo:

Mallorca – Valencia 4:1 (3:0) Raillo 7′, Budimir 22′, 41′, Rodriguez 79′ / Torres 82′, CK Parejo 51′