Brozović strijelac prvog Interovog pogotka u novoj sezoni, Leko poentirao za Aluminij

15.11.2018., stadion Maksimir, Zagreb - UEFA Liga nacija, Liga A, skupina 4, 3. kolo, Hrvatska - Spanjolska. Marcelo Brozovic. Photo: Igor Kralj/PIXSELL

Igor Kralj/PIXSELL

U danas odigranim utakmicama svojih klubova dva su se hrvatska nogometaša upisala u listu strijelaca. Marcelo Brozović imao je čast biti prvi strijelac milanskog Intera u 118. izdanju Serie A, dok je Nikola Leko drugo kolo za redom bio strijelac u Sloveniji.

Šesnaesti ligaški pogodak Brozovića u Serie A

U prvom kolu talijanske Serie A Inter je rezultatom 4-0 (2-0) svladao povratnika u prvoligaško društvo Lecce. Momčad Antonija Contea u vodstvo je prelijepim pogotkom s 18 metara u 21. minuti utakmice doveo Marcelo Brozović. 26-godišnjem hrvatskom veznjaku to je bio šesnaesti ligaški pogodak u 134. nastupu za Inter. Tri minute poslije Stefano Sensi je postavio 2-0, a u 60. se pogotkom Interovim navijačima predstavio i Romelu Lukaku. Konačnih 4-0 postavio je Antonio Candreva u 84. minuti utakmice.

U sljedećem kolu Inter gostuje kod Cagliarija.

Drugi pogodak Leke u slovenskom prvenstvu
U utakmici 7. kola slovenske prve lige Domžale i Aluminij su odigrali neriješenih 1-1 (0-1).
Goste je u vodstvo pogotkom u 23. minuti doveo Nikola Leko. 22-godišnjem veznjaku to je bio drugi pogodak u sezoni, prethodno kolo je bio jedini strijelac u velikom slavlju Aluminija nad Olimpijom.
Konačnih 1-1 postavio je Senijad Ibričić iz kaznenog udarca u 82. minuti utakmice. U redovima Domžala na travnjaku je do početka drugog dijela bio Tonći Mujan, dok su god gostiju osim strijelca Leke cijelu utakmicu odradili 22-godišnji vratar Matija Kovačić, vršnjak mu Ivan Kontek i donedavni napadač Dugopolja Ante Živković, dok je donedavni stoper Rudeša Robert Pantalon utakmicu odgledao s klupe za pričuve. Nakon nekompletiranih sedam kola Aluminij drži prvo mjesto lige s petnaest bodova na kontu, dok su Domžale posljednje sa samo tri osvojena boda.