Brozović asistent u pobjedi Intera

epa08020905 Inter's Romelu Lukaku scores the goal (0-3) during the italian Serie A soccer match Torino FC vs FC Inter at the Olimpico Grande Torino stadium in Turin, Italy, 23 November 2019.  EPA/ALESSANDRO DI MARCO

EPA/ALESSANDRO DI MARCO

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 13. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je u gostima kod Torina slavio sa 3-0, a hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović bio je asistent za treći pogodak “nerazzurra”, koji je zabio Romelu Lukaku u 55. minuti. Prethodno su se u strijelce upisali Lautaro Martínez (12) i Stefan de Vrij (32).

U susretu 13. kola Milan i Napoli su odigrali 1-1. Bio je to ogled dva posrnula talijanska velikana. Milan je susret dočekao na skromnom 14. mjestu, a Napoli na sedmoj poziciji, ali uzdrman sukobom predsjednika i igrača.

Gosti su poveli u 24. minuti golom Rodriga Lozana, no samo pet minuta kasnije izjednačio je sjajnim golom s ruba kaznenog prostora Giacomo Bonaventura. Hrvatski reprezentativac Ante Rebić igrao je za Milan prvih 45 minuta, a u poluvremenu je ostao u svlačionici zbog ozljede.

U prvom susretu 13. kola Juventus je u Bergamu pobijedio Atalantu sa 3-1 zadržavši prvu poziciju na ljestvici.Torinska “Stara dama” je protiv idućeg suparnika zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka gubila 0-1, no u posljednjih 15 minuta je okrenula rezultat s tri gola.

Atalanta je u 16. minuti imala sjajnu priliku za vodstvo, no Mussa Barrow nije uspio realizirati jedanaesterac, pogodio je vratnicu. Devet minuta kasnije opasno je zaprijetio i Mario Pašalić, no Wojciech Szczesny je sjajno reagirao. Domaćin je ipak poveo u 56. minuti golom Robina Gosensa na ubačaj Muse Barrowa.

Juve je izjednačio u 74. minuti golom Gonzala Higuaina, kojem je pomogao Rafael Toloi od čije se noge lopta odbila i promijenila smjer. Higuain je u 82. minuti okrenuo rezultat, a u sudačkoj nadoknadi je pobjedu Juventusa potvrdio još jedan Argentinac Pablo Dybala na Higuainovu asistenciju.
Mario Pašalić je odigrao cijeli susret za momčad iz Bergama, dok Mario Mandžukić nije konkurirao za sastav Juventusa.
Atalanti sada slijedi ogled Lige prvaka protiv zagrebačkog Dinama u utorak, 26. studenoga.