Brozović asistent u pobjedi Intera nad Jurićevom Veronom

epa08901323 Inter’s Marcelo Brozovic (C) in action during the Italian Serie A soccer match Hellas Verona FC vs FC Inter at Marcantonio Bentegodi stadium in Verona, Italy, 23 December 2020.  EPA/FILIPPO VENEZIA

EPA/FILIPPO VENEZIA

Nogometaši Intera barem privremeno su preuzeli vodstvo na ljestvici Serie A nakon što su u susretu 14. kola na gostovanju pobijedili Veronu sa 2-1.

Inter sada ima dva boda više od Milana kojeg večeras očekuje susret protiv Lazia.

Milanski sastav je poveo u 52. minuti golom Lautara Martineza, a izjednačio je Ivan Ilić u 63. minuti nakon velike greške Samira Handanoviča kojem je lopta ispala iz ruku. Ipak, gosti su u 69. minuti stigli do novog vodstva. Pogodak glavom je postigao Milan Škriniar na ubačaj Marcela Brozovića.

Hrvatski veznjak je odigrao cijeli susret za goste, dok je Ivan Perišić igrao do 70. minute.

Nikola Kalinić nije nastupio za Veronu zbog ozljede, dok je Ivor Pandur ostao na klupi.

Inter sada vodi sa 33 boda, Milan je drugi s dva boda manje, a Napoli, Juventus i Roma imaju po 24 boda. Verona, našeg Ivana Jurića, je ostala na devetoj poziciji sa 20 bodova.