Brooklyn uvjerljiv protiv Miamija, San Antonio u borbi za play-in bolji od New Orleansa

epa09588289 Brooklyn Nets head coach Steve Nash (R) talks to Brooklyn Nets forward Kevin Durant (L) during a time out in play against the Cleveland Cavaliers in the first half of the NBA basketball game between the Cleveland Cavaliers and the Brooklyn Nets at the Barclays Center in Brooklyn, New York, USA, 17 November 2021.  EPA/JASON SZENES SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JASON SZENES

San Antonio je u utakmici važnoj u borbi za play-in turnir s 107-103 pobijedio New Orleans i tako došao na omjer 30-44 i primaknuo se na jednu pobjedu od osmoplasiranih Lakersa (31-42) i Pelicansa (31-43). New Orlenans, koji je igrao bez Brandona Ingrama, je u prvom poluvremenu imao +12 ali DeJounte Murray je povukao Spurse do 3-1 omjera ove sezone protiv Pelicansa. Upisao je za Spurse rekordni 13. triple-double sezone s 15 koševa (4/19), 11 skokova i 13 asistencija, Keldon Johnson zabio je 21, Josh Richardson 18. Za Pelicanse CJ McCollum 32 koša (12/25), Jonas Valanciunas 18 koševa (7/12) i 11 skokova.

Brooklyn je pobjedom 110-95 u Miamiju učvrstio osmo mjesto dok je Heat skliznuo na drugo mjesto na Istoku. Za Miami je ovo četvrti uzastopni poraz, u subotu navečer su u jednom momentu gubili s 37 razlike. Kevin Durant je zabio 23 (7/14), Seth Curry 17 (6/10), Andre Drummond 13 (6/11), Kyrie Irving 11 (4/11). Za Miami najefikasniji Bam Adebayo s 14 koševa (5/8).

U ogledu drugoplasiranih momčadi Zapada i Istoka pobijedio je Memphis s 127-102 a s tim porazom Milwaukee je s 46-28 pao na diobu trećeg mjesta s Bostonom. Grizzliesi bez problema igraju bez ozlijeđenog Ja Moranta, De’Anthony Melton s 24 koša, Desmond Bane s 20, Dillon Brooks s 19 i Jaren Jackson s 16 koševa su najzaslužniji za 52. pobjedu Memphisa. Giannis Antetokounmpo 30 koševa i 11 skokova, Khris Middleton 16 koševa i po pet skokova i asistencija, Jrue Holiday nije igrao.

Toronto je u, doslovno, vatrenoj utakmici pobijedio Houston s 131-91. Nije bilo vatreno zbog +40 nego jer se krajem druge četvrtine zapalio veliki zvučnik pod svodom dvorane, zbog čega je prvo evakuiran jedan dio tribina, a uskoro i cijela dvorana, 19.800 gledatelja. Utakmica je zbog toka zaustavljena na 70 minuta a Pascal Siakam je s 23 koša, šest skokova i sedam asistencija vodio Raptorse do pobjede i omjera 42-32, pobjedu manje od petoplasiranih Bullsa.