Brazil se kvalificirao za SP 2022. te postavio novi rekord

epa09524571 Brazil's Neymar Jr in action against Uruguay's Sebastian Coates (L), during the CONMEBOL World Cup 2022 qualifier soccer match between Brazil and Uruguay at the Arena Amazonia in Manaus, Brazil, 14 October 2021.  EPA/FERNANDO BIZERRA

EPA/FERNANDO BIZERRA

Brazil je postao prva južnoamerička reprezentacija koja se kvalificirala za Svjetsko nogometno prvenstvo 2022 godine nakon domaće pobjede nad Kolumbijom (1-0).

Lucas Paqueta je u 72. minuti postigao pobjednički gol na asistenciju Neymara, a tim golom Brazil je došao do 34 boda iz 12 utamkica, te šest kola prije kraja potvrdio plasman u Katar.

Četiri najbolje južnoameričke momčadi izravno se kvalificiraju za SP 2022., a petoplasirana momčad ide u međukontinemtalno doigravanje.

Bila je to 11 uzastopna domaća pobjeda Brazila u kvalifikacijama, što je rekord u južnoameričkoj regiji, a desetu domaću utakmicu u nizu nisu primili gol, što je još jedan rekord.

Bizarni autogol vratara Antonyja Silve donio je Čileu pobjedu u gostima kod Paragvaja (1-0), a Ekvador ostaje na trećem mjestu  zahvaljujući 1-0 domaćoj pobjedi nad Venezuelom.Piero Hincapie postigao je jedini pogodak na utakmici u 50. minuti.

Peru je zadržao nade u kvalifikacijama pobjedom od 3-0 nad Bolivijom u Limi.

OZNAKE: Brazil, SP 2022