Boxing Day: Leicester zaustavio nevjerojatan niz pobjeda Manchester Uniteda na gostovanjima

epa08875904 Leicester's Harvey Barnes (2-L) celebrates with teammates after scoring the 2-0 lead during the UEFA Europa League group G soccer match between Leicester City and AEK Athens in Leicester, Britain, 10 December 2020.  EPA/TIM KEETON

EPA/TIM KEETON

U prvoj utakmici 15. kola Engleske lige na Boxing Day, Leicester i Manchester United odigrali su 2:2, čime je prekinut nevjerojatan niz ‘Crvenih vragova’ od deset uzastopnih gostujućih pobjeda.

Iako, bili su nogometaši Ole Gunnara Solskjaera blizu još jedne pobjede, vodili su dva puta, ali Leicester se oba puta vratio. United je u vodstvo doveo Marcus Rashford u 23. minuti, Harvey Barnes izjednačio je osam minuta kasnije.

Novo vodstvo Unitedu je donio Bruno Fernandes u 79. minuti. No, Leicesteru je bod osigurao Jamie Vardy pet minuta prije kraja susreta.

United je tako bio pet minuta od rekorda u broju pobjeda na gostujućim utakmicama, koji je 2008. godine postavio Chelsea.