BOXING DAY Chelsea postavio klupski rekord, slavlja Arsenala, West Hama i Uniteda

EPA/HANNAH MCKAY

Nogometaši u Engleskoj danas su odigrali utakmice 18. kola Premierlige na ‘Boxing Dayju’. Pobjede su upisali nogometaši Chelsea, Mancester Uniteda, Aresenala, West Hama, a aktualni prvaci Leicester doživjeli su još jedan poraz od Evertona.

Chelsea je s dva gola Pedra i jednim Hazarda slavio protiv Bournemoutha te oborili klupski rekord sa 12. uzastopnom pobjedom. Za rekorderom Premierlige, Arsenalom, zaostaju još dvije pobjede. Arsenal je 2009. godine imao 14 pobjeda zaredom.

‘Topnici’ su danas sa 1:0 svladali Bournemouth. Jedini gol na utakmici postigao je Olivier Giroud u 86. minuti susreta. United je s 3:1 pobijedio Sunderland. Golove za ‘Crvene vragove’ postigli su Blind, Ibrahimović i Mkhitaryan. Jedini pogodak za Sunderland djelo je Borinija.

Everton je s 2:0 slavio protiv aktualnih prvaka Leicestera, kojima je ovo već deveti poraz ove sezone u prvenstvu. Golove za Everton postigli su Mirallas i Lukaku. Nogometaši Slavena Bilića sa 4:1 pobijedili su Swansea. Ayew je West Ham doveo u prednost u 13. minuti. Povisio je Reid u 50., a na 3:0 povisio Antonio u 78. minuti. Smanjio je Swansea u 89. preko Llorentea, a konačnih 4:1 postavio je Andy Carroll u prvoj minuti sudačke nadoknade.

Pogotkom Andre Grayja nogometaši Burnleyja svladali su Middlesbrough. Posljednju utakmicu dana igraju Hull i Manchester City od 18:15, a sutra od 18:15 igraju Liverpool i Stoke. Kolo zaključuju Southampton i Tottenham u srijedu od 20:45 sati.