BOTINČANI RUTINSKI S MAKEDONCIMA – ABA liga: Cedevita – MZT 77-65

Zagreb, 18.11.2017. - Utakmica 9. kola regionalne košarkaške ABA lige Cedevita - Mornar. Na fotografiji Džanan Musa. foto HINA/ Lana SLIVAR DOMINIÆ/ lsd

Košarkaši Cedevite u susretu su 10. kola regionalne ABA lige rutinski na svom terenu svladali skopski MZT sa 77-65 (24-8, 20-25, 18-22, 15-10).

Igrači hrvatskog prvaka već su u prvih 10 minuta stvorili veliku prednost, no gosti su se uspjeli pred kraj druge četvrtine približiti na samo četiri razlike (37-33). To je ponovno uozbiljilo Cedevitu koja je prvo poluvrijeme završila serijom 7-0, a početkom drugog poluvremena ponovno otišla i na 16 razlike (51-35). MZT je do kraja treće četvrtine smanjio na 62-55, ali u posljednjih 10 minuta nije mogao ozbiljnije zaprijetiti.

Džanan Musa je sa 18 koševa predvodio Cedevitu, dok je isti učinak kod MZT-a imao Nikola Pavlićević.

Nakon 10 kola Cedevita ima omjer pobjeda i poraza 7-3, a MZT 2-8.