Boston u NBA finalu poveo s 2-1, ozljeda gležnja Stephena Curryja zabrinula Golden State

epa10003153 Boston Celtics forward Jayson Tatum (C), Golden State Warriors guard Gary Payton II (Bottom-L), Golden State Warriors forward Andrew Wiggins (R), and Golden State Warriors forward Draymond Green (Top-L), reach for a loose ball, during the first half of Game 3 of the National Basketball Association (NBA) Finals between the Boston Celtics and the Golden State Warriors at TD Garden, in Boston, Massachusetts, USA, 08 June 2022. The best of seven series is tied 1-1.  EPA/CJ GUNTHER  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/CJ GUNTHER

Jaylen Brown (27), Jason Tatum (26) i Marcus Smart (24) zabili su ukupno 77 koševa a Boston je s 116-100 pobijedio Golden State i poveo 2-1 u finalnoj seriji NBA doigravanja. Sljedeća utakmica igra se u petak navečer u Bostonu a glavno je pitanje u kakvom će stanju biti Stephen Curry nakon ozljede gležnja koja mu se dogodila krajem utakmice. Curry (31 koš, 6/11 za tri koša) je ustao s poda i unatoč šepanju isprva ostao u igri nakon što mu je Al Horford (11 koševa, osam skokova, šest asistencija) pao na lijevi gležanj međutim trener Steve Kerr ga je uskoro izvukao iz igre. „Nije bilo smisla da dvije minute prije kraja utakmice na -14 ostane na parketu“, rekao je Kerr nakon utakmice i dodao da će se više o ozljedi znati sutra.

Boston je na krilima Jaylena Browna, koji je u prvom poluvremenu zabio 22 koša, sredinom druge četvrtine imao prednost 56-39 ali Golden State je opet furiozno odigrao treću četvrtinu i poveo s 83-82. U prve dvije utakmice Warriorsi su u trećim četvrtinama imali ukupno +35 a sinoć su u jednom napadu uspjeli zabiti čak sedam koševa: Curry (15 koševa u trećoj četvrtini) je kod 82-73 zabio tricu, zatim je dosuđen nesportski prekršaj, Curry je zabio dodatno bacanje a nakon lopte sa strane Porter je zabio još jednu tricu za 82-80.

Zadnju četvrtinu Boston je dobio s 23-11, odličnom obranom Celticsi su potpuno zatvorili Klaya Thompsona (25 koševa, 5/13 za tri) i ostatak Warriorsa. Zanimljivo je da su momčadi imale gotovo jednak šut za tri, Boston 13/35, Golden State 15/40 ali veliku prevagu s 47-31 Celticsi su ostvarili u skoku.