Boston s junakom Alom Horfordom u zadnjoj četvrtini uništio Golden State i poveo u NBA finalu

Boston Celtics forward Jayson Tatum drives toward the basket as Golden State Warriors guard Jordan Poole defends during the fourth quarter in Game 1 of basketball's NBA Finals, Thursday, June 2, 2022, in San Francisco. (Strazzante/San Francisco Chronicle via AP)

Strazzante/San Francisco Chronicle via AP

Gostujućom pobjedom 120-108 Boston je poveo s 1-0 u velikom NBA finalu protiv Golden Statea koji je vodio kroz najveći dio utakmice, krajem trećeg četvrtine imali su ogromnih +15 međutim Celticsi su u zadnjih 12 minuta odigrali fenomenalno i „ukrali“ pobjedu iz San Francisca.

U zadnju se četvrtinu ušlo s 92-80 za Golden State da bi Boston zadnji period igre dobio s nevjerojatnih 40-16. Celticsi su izjednačili na 5:40 prije kraja kod 103-103 a onda su nakon toga napravili seriju 14-0 i poveli 117-103 – tek nakon punih pet minuta bez ijednog koša Klay Thompson je prekinuo seriju Kelta.

U tih zadnjih 12 minuta Jaylen Brown je zabio 10 koševa, Al Horford je ubacio dvije trice i ukupno osam koševa a po dvije trice su vezali Marcus Smart i Derrick White.

Za Celticse koji su pogodili 21 tricu iz 41 pokušaja Al Horford je zabio 26 (9/12) i uhvatio šest skokova, Jaylen Brown 24 koša (10/23), sedam skokova i pet asistencija, Derrick White 21 koš (5/8 za tri), Marcus Smart 18 (4/7 za tri) a Jayson Tatum 12 koševa (3/17), pet skokova i 13 asistencija.

Kod Golden Statea koji je u drugoj četvrtini vodio s 47-37 a krajem treće s 87-72 Stephen Curry je zabio 34 (7/14 za tri), Andrew Wiggins 20 (8/15), Klay Thompson 15 (6/14), Otto Porter 12 (4/5), Draymond Green četiri koša i 11 skokova, Kevon Looney četiri koša i devet skokova.

Druga utakmica se igra u nedjelju navečer u San Franciscu.