Boston izjednačio u finalu Istočne konferencije i uzeo Miamiju prednost domaćeg terena

epa09959452 Boston Celtics forward Grant Williams (R) is fouled by Miami Heat forward Caleb Martin (L), during the first half of Game 2 of the NBA Eastern Conference Finals between the Miami Heat and the Boston Celtics at FTX Arena, in Miami, Florida, USA, 19 May 2022.  EPA/RHONA WISE  SHUTTERSTOCK OUT

EPA/RHONA WISE

Boston Celticsi su zadnji puta uzastopne utakmice izgubili u siječnju kada su odmarali četiri igrača iz početke petorke i to pred drugu utakmicu finala Istočne konferencije nije bila dobra najava za Miami koji je dva dana ranije poveo s 1-0. Celticsi su u petak navečer u gostima  pobijedili s uvjerljivih 127-102 i izjednačili na 1-1 u utakmici u kojoj su već krajem prvog poluvremena kod 68-39 imali +39 a u četvrtoj četvrtini su bili i na +34. Doduše, početak nije dao takve naznake, Miami je poveo 18-8 ali onda su Celticsi u sljedećih 18 minuta napravili seriju 60-21.

U prvoj utakmici Celticsi su bili bez Marcusa Smarta koji je u drugoj utakmici s 24 koša, 12 asistencija i devet skokova bio na rubu triple-double učinka, Jayson Tatum je dominirao s 27 koševa i po pet skokova i asistencija, Jaylen Brown je zabio 24 uz osam skokova, Grant Williams 19 koševa. Boston je za tri koša imao sjajnih 20/40.

Za Miami je samo Jimmy Butler bio na očekivanoj razini s 29 koševa, šest skokova i tri asistencije, uz njega samo je još Gabe Vincent iz prve petorke zabio dvoznamenkasti (14) broj koševa a dodatni im je problem ozljeda lijevog koljena P.J. Tuckera koji je napustio igru tijekom treće četvrtine.