Boston bez Tatuma uzeo devetu pobjedu za redom, Dario Šarić opet igrao samo osam minuta

epa10421944 Philadelphia 76ers guard Tyrese Maxey (L) in action against Sacramento Kings forward Domantas Sabonis (2-R) during the fourth quarter of the NBA game between the Philadelphia 76ers and Sacramento Kings at Golden 1 Center in Sacramento, California, USA, 21 January 2023.  EPA/JOHN G. MABANGLO   SHUTTERSTOCK OUT

EPA/JOHN G. MABANGLO

U subotu navečer odigrano je sedam NBA utakmica u kojima gledatelji nisu mogli vidjeti mnoge od najvećih zvijezda lige. Lista ozlijeđenih, bolesnih i igrača koji su u subotu jednostavno odmarali izgleda ovako: Jayson Tatum, Fred VanVleet, LaMelo Ball, Giannis Antetokounmpo, Khris Middleton, Donovan Mitchell, Rudy Gobert, Karl-Anthony Towns, Deandre Ayton, Tyrese Haliburton, Devin Booker, Chris Paul, Jae Crowder, Joel Embiid, James Harden… Takva su vremena, prije je naravno bilo drukčije, na primjer Michael Jordan je imao devet sezona u kojima nije propustio nijednu utakmicu a Kobe Bryant se svojedobno zaustavio tek nakon što je odigrao 235 utakmica u nizu.

Anthony Edwards je odigrao strašnu utakmicu u pobjedi Minnesote nad Houstonom, uz par atraktivnih zakucavanja upisao je 44 koša (17/29), šest skokova, četiri asistencije i po tri ukradene lopte i blokade. Mladi Turčin Alperen Sengun s 19 koševa (7/9), 16 skokova i sedam asistencija najbolji kod Rocketsa.

Evan Mobley je s 38 koševa (19/27) stigao do rekorda karijere, usput uzeo i devet skokova, i bio najzaslužniji za 114-102 pobjedu Clevelanda nad Milwaukeejem. Za Buckse Jrue Holiday 28 koševa (12/27) i 10 asistencija.

Philadelphia je bez Embiida i Hardena krajem druge četvrtine gubila s 71-50 od Sacramenta pa na kraju pobijedila s 129-127. Tyrese Maxey zabio je 15 od svoja 32 koša (12/29) u trećoj četvrtini i inicirao preokret za Sixerse koji su s pet pobjeda zaredom završili svoju turneju po zapadu. De’Aron Fox 31 koš (11/19) i devet asistencija za Kingse, Domantas Sabonis 16 koševa (7/10), 10 skokova i devet asistencija.

Phoenix je došao do druge pobjede zaredom nakon što su u prethodnih 11 pobijedili samo jednom. Dario Šarić je drugu utakmicu u nizu počeo u petorci i opet odigrao samo osam minuta a Sunsi su s 112-107 pobijedili Pacerse u utakmici u kojoj je Phoenix iz igre šutirao 41 a Indiana 37 posto.

Momčad s najboljim omjerom u ligi došla je do devete pobjede za redom: Toronto je protiv Bostona kod završnih 106-104 imao zadnja dva napada, međutim Siakam nije uspio nijednom, prvo je njegov šut blokirao Horford a zatim je isti igrač izgubio loptu. Jaylen Brown 27 (10/23) koševa, osam skokova i šest asistencija za Celticse, Siakam 29 (14/23), 10 skokova i devet asistencija za Raptorse.