Borussia Dortmund posljednji četvrtfinalist Njemačkog kupa

epa10423320 Dortmund's Jamie Bynoe-Gittens (R) celebrates with teammates after scoring the 3-2 lead during the German Bundesliga soccer match between Borussia Dortmund and and FC Augsburg in Dortmund, Germany, 22 January 2023.  EPA/RONALD WITTEK CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

EPA/RONALD WITTEK

Nogometaši Borussije iz Dortmunda posljednji su četvrtfinalisti ovosezonskog izdanja Njemačkog kupa, oni su opravdali ulogu favorita u osmini finala i kao gosti svladali Bochum sa 2-1 (1-0).

Borussia je povela na samom kraju prvog poluvremena golom Cana (45+1) nakon velike pogreške domaćeg vratara Riemanna, Bochum je poravnao iz dubioznog kaznenog udarca kojega je realizirao Stoeger (64-11m), ali ubrzo potom Reus (70) je vratio prednost na stranu gostiju.

Ranije u srijedu četvrtfinale je izborio i Nuernberg koji je u dvoboju dva drugoligaša na svom terenu boljim izvođenjem 11-eraca svladao Fortunu iz Duesseldorfa sa 6-4 (1-1, 0-1). Gosti su bili nadomak prolaska dalje jer su golom Kownackog iz 33. minute vodili sve do treće minute sudačke nadoknade, a tada je udarac Dumana pogodio u glavu jednog obrambenog igrača Fortune i završio u mreži za 1-1. Kako u dodatnih pola sata nije bilo pogodaka, o pobjedniku se odlučivalo udarcima s bijele točke u kojima su uspješniji bili domaćini.

Borussia i Nuernberg su se tako pridružili Stuttgartu, Unionu iz Berlina, RB Leipzigu, Bayernu, Eintrachtu iz Frankfurta i Freiburgu koji su ranije osigurali prolazak u četvrtfinale.