Bojan Bogdanović 24 koša u novom porazu Jazza, Memphis u 15 minuta nadoknadio -25 koševa

Dallas Mavericks center Dwight Powell (7) defends against Utah Jazz forward Bojan Bogdanovic (44) during the first half of Game 3 of an NBA basketball first-round playoff series Thursday, April 21, 2022, in Salt Lake City. (AP Photo/Rick Bowmer)

(AP Photo/Rick Bowmer

Bez Luke Dončića Dallas je u trećoj utakmica pobijedio Utah s 126-118 i poveo 2-1 u seriji. Opet je Jalen Brunson iskočio kao igrač prevage na strani Mavericksa, zabio je 31 koš i asistirao pet lopti a ukupno je pet igrača Dallasa zabilo 12+ koševa. Za Utah, koja je na poluvremenu bila u minusu od 17 koševa a onda u zadnjem periodu prišla na 103-102, Donovan Mitchell je zabio 32 koša i asistirao šest puta, Bojan Bogdanović je ubacio 24 (8/12) i uhvatio šest skokova.

Vjerojatni MVP sezone Nikola Jokić mogao bi završiti sezonu bez pobjede u doigravanju. Golden State je protiv Denvera s 118-113 došao do 3-0, vanjska linija Warriorsa je bila sjajna, Jotrdan Poole i Stephen Curry su zabili po 27, Klay Thompson 26 koševa. Jokić je dao maksimum ali 37 koševa, 18 skokova i pet asistencija nije bilo dovoljno. Bez Jamala Murraya i Michaela Portera Nuggetsi nemaju dovoljno opcija i takvi su lak plijen za sjajne Warriorse.

Memphis je s 104-95 uzeo i drugu pobjedu zaredom i poveo 2-1 protiv Minnesote iako je gubio 79-54 na 2:30 prije kraja treće četvrtine i iako je Ja Morant uz šut 5/18 zabio samo 16 koševa! Grizzliesi su završili utakmicu serijom 50-16 u zadnjih 15 minuta. Morant je uz spomenutih 16 koševa imao po 10 skokova i asistencija, Desmond Bane je gađao trice 7/15 i zabio 26 koševa, Brandon Clarke 20 koševa i osam skokova. Za Minnesotu D’Angelo Russell 22 koša i osam asistencija, Anthony Edwards 19 koševa i 7 skokova.