Bogdanovićeva 24 koša u rušenju Hornetsa, ozlijeđeni Zubac kratko igrao u pobjedi Clippersa

Los Angeles Clippers' Ivica Zubac talks to a teammate during first half of an NBA basketball game against the Boston Celtics Monday, Dec. 12, 2022, in Los Angeles. (AP Photo/Jae C. Hong)

AP Photo/Jae C. Hong

Detroit je s 141-134 pobijedio Charlotte a Bojan Bogdanović je s 24 koša bio tek treći najbolji strijelac Pistonsa koji su sada s osam pobjeda, jednom više od Hornetsa, pobjegli sa zadnjeg mjesta Istočne konferencije. Bogdanović je šutirao 5/10 za dva i 3/9 za tri koša, slobodna bacanja 5/6, imao je i po četiri skoka i asistencije za Detroit koji je krajem treće četvrtine vodio 103-90 a onda se na kraju regularnog dijela utakmice spasio poraza nakon što je Terry Rozier (25 koševa, 2/13 za tri koša) promašio tricu za pobjedu. Pistonse su predvodili Alec Burks s 27 koševa (4/6 za tri) i Killian Hayes s 25 koševa (5/11 za tri), osam asistencija i sedam skokova.

Paul George je s prvim triple-doubleom sezone predvodio Clipperse do 99-88 pobjede nad Minnesotom a Ivica Zubac je tijekom utakmice imao problem s koljenom ali je ipak za 17 minuta upisao dva koša (1/5) i uhvatio osam skokova. George je dominirao s 17 koševa (4/13) i po 11 skokova i asistencija, Kawhi Leonard je upisao 19 koševa (7/18) i osam skokova.  Clippersi su s 17/13 šesti na zapadu, Minnesota 11. s 13/15.

Nikola Jokić je zabio 43 koša (17/20) uz 14 skokova, osam asistencija i pet ukradenih lopti u pobjedi 141-128 Denvera nad Washingtonom. Dallas je izgubio s 105-90 od Clevelanda, Donovan Mitchell je za pobjedničku momčad imao 34 koša (13/20), Luka Dončić za poražene 30 koševa (9/23), šest asistencija i pet skokova.