Bod Bumbara protiv Rudara na otvaranju proljetnog dijela

NK Varteks

Varteks je u 15. kolu 3.HNL Sjever na otvaranju proljetnog dijela sezone remizirao s Rudarom iz Murskog Središća na SC Sloboda. Susret je završio 1:1.

Prvih desetak minuta bilo je ispitivanje snaga, bez izglednijih prilika. U 19. minuti Patrick Kesse juri za loptom u 16-ercu, stiže prije do nje, a vratar Rajf ruši ga i sudac pokazuje na 11 metara.

Penal sigurno izvodi Ivan Režić i Bumbari vode 1:0. Zatim do poluvremena Rudar ima inicijativu, Varteks se povukao i čekao na prilike iz kontre i polukontre. Jazbec i Kesse vršili su pritisak na obranu Rudara, dok su Kukec, Vuković i Nježić čvrsto držali blok.

Obrana je bila sigurna, kao i vratar Silvio Jovan.

Početkom drugog poluvremena Nježić čisti opasnu situaciju ispred gola, a u 52. minuti Jovan brani čistu šansu napadača Rudara koji s nekoliko metara ne uspijeva zabiti za izjednačenje.

U 65. minuti drugi žuti kod gostujuće ekipe i Varteks igra s igračem više, ali samo do 76. kada i kapetan Fran Kukec dobiva drugi žuti pa je broj igrača travnjaku izjednačen. Varteks je zatim malo izgubio na stabilnosti veznog reda.

Gosti do izjednačenja dolaze u 85. minuti nakon što se lopta nespretno odbila od igrača, dolazi do Ivana Ptičeka koji s par metara šalje loptu u gol. Do kraja utakmice, Varteks je još dva puta zaprijetio preko Kessea u sudačkoj nadoknadi.

U sljedećem kolu Varteks ide u goste Radniku iz Križevaca.