BIVŠI KAPETAN LIVERPOOLA Pogodak i asistencija Gerrarda u MLS debiju

Shaun Botterill/Getty Images

Proslavljeni engleski nogometni reprezentativac Steven Gerrard postigao je pogodak, asistirao i izborio kazneni udarac u svom debitantskom nastupu za LA Galaxy u američkom MLS-u.

Bivši kapetan Liverpoola nije ni mogao zamisliti bolji početak svoje američke avanture, iako je njegova nova momčad nakon 25 minuta utakmice gubila 0-2 od San Jose Earthquakesa za koje je dvostruki strijelac bio Amarikwa (22, 25). No, uslijedio je preokret u kojem je LA Galaxy došao do uvjerljive 5-2 pobjede.

Na Gerrardu je prvo u 30. minuti dosuđen vrlo sumnjiv kazneni udarac, koji je realizirao njegov bivši suigrač iz Liverpoola i najbolji strijelac Galaxyja Robbie Keane. Sedam minuta poslije Gerrard je povukao kontranapad u kojem se nakon nekoliko dodavanja lopta odbila do njega, a on je preciznim udarcem s 10-ak metara pogodio za izjednačenje na 2-2. U 64. minuti Gerrard je s lijeve strane izveo slobodan udarac, a njegov prizeman ubačaj u mrežu je skrenuo Keane koji je u 80. minuti još jednom bio precizan s bijele točke i postigao ‘hat-trick’. Konačnih 5-2 postavio je Lletget u 90. minuti.
LA Galaxy je aktualni pobjednik MLS-a i trenutno vodeća momčad Zapadne konferencije s 34 boda iz 22 utakmice.