BILIĆ PRED OTKAZOM Liverpool nokautirao West Ham

epa05765317 West Ham United's Manager Slaven Bilić ahead of the English Premier League soccer match between West Ham and Manchester City at the London Stadium in London, Britain, 01 February 2017.
EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 75 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications  EPA/HANNAH MCKAY

U susretu 11. kola engleskog nogometnog prvenstva West Ham je na Olimpijskom stadionu u Londonu izgubio od Liverpoola 1-4 ostavši na samo jednoj ligaškoj pobjedi u zadnjih sedam kola, javlja N1 televizija.

Posljednju ligašku pobjedu momčad Slavena Bilića je ostvarila koncem rujna protiv Swansea Cityja (1-0), a nakon toga je upisala dva poraza i dva neodlučena ishoda.

Pobjedom protiv Tottenhama u Liga kupu, preokretom 3-2 nakon što je gubio 2-0 na poluvremenu, Bilić je ‘kupio’ malo mira. Međutim, nakon te utakmice ‘čekičari’ remizirali kod Crystal Palacea (2-2) i sada izgubili od Liverpoola.

“Redsi” su nakon prvog poluvremena vodili 2-0 golovima Mohameda Salaha (21) i Joela Matipa (24). Tračak nade domaćinu vratio je Manuel Lanzini u 55. minuti, međutim već u idućem napadu Alex Oxlande-Chamberlain je zabio za 3-1. Pobjedu Liverpool potvrdio je Salah u 75. minuti svojim drugim golom.

Na ljestvici vodi Manchester City sa 28 bodova, Manchester United je drugi sa 23 boda, a zatim slijede Tottenham sa 20, te Chelsea, Arsenal, Liverpool i Burnley sa po 19 bodova. West Ham je ostao na 17. mjestu s devet bodova, jedinom bodom više od zone ispadanja.

U nedjelju su na rasporedu još četiri utakmice pri čemu dva derbija. Snage će odmjeriti Manchester City – Arsenal, Chelsea – Manchester United, Tottenham – Crystal Palace, te Everton – Watford.