Bilić ispustio pobjedu protiv Chelsea, novo slavlje Leicestera

Daniel Kasap/PIXSELL

U susretu 31. kola engleskog prvenstva West Ham Slavena Bilića je na Stamford Bridgeu odigrao 2-2 protiv Chelsea produživši niz bez poraza na pet susreta.

‘Čekičari’ su bili korak do druge pobjede protiv Chelsea ove sezone, no ‘Bluesi’ su izvukli bod golom Cesca Fabregasa iz jedanaesterca u 89. minuti. U prvom susretu ove sezone Bilićeva momčad je na Upton Parku pobijedila Chelsea 2-1.

West Ham je poveo u 16. minuti sjajnim pogotkom Manuela Lanzinija. Argentinac je precizno opalio s vrha kaznenog prostora u gornji desni kut suparničkog gola. Domaćin je izjednačio u posljednjim trenucima prvog dijela još ljepšim golom Cesca Fabregasa iz slobodnog udarca sa 20-tak metara. Bio je to prvi Fabregasov pogodak u Premiershipu iz slobodnog udarca nakon prosinca 2009.

Bilićev sastav je u 57. minuti mogao do nove prednosti, no udarac Aarona Crosswella se zaustavio na vratnici. Ipak, četiri minute kasnije Andy Carroll je doveo goste u vodstvo. U prvom dodiru s loptom nakon što je u 60. minuti ušao u igru Carroll je svladao Courtoisa. Kada se već činilo kako će West Ham upisati novu pobjedu, domaćin je izjednačio iz jedanaesterca kojeg je realizirao Fabregas.

West Ham je ove sezone protiv engleskih velikana odigrao osam susreta upisavši pet pobjeda i tri neodlučena ishoda. Bilićeva momčad je dva puta dobila Liverpool (2-0, 3-0), jednom Arsenal (2-0), protiv Manchester Cityja je jednom slavila (2-1), a jednom remizirala (2-2). Identičan skor ima i protiv Chelsea (2-1, 2-2), a odigrala je i 0-0 protiv Manchester Uniteda.

Lider Leicester City je načinio još jedan korak bliže osvajanju naslova prvaka nakon što je na gostovanju pobijedio Crystal Palace 1-0. Gol odluke zabio je Riyad Mahrez u 34. minuti.

Arsenal je na Goodison Parku rutinski stigao do pobjede protiv Evertona 2-0, a golove za ‘topnike’ zabili su Danny Welbeck (7) i Alex Iwobi (42). Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Arsenala protiv Evertona.

Na ljestvici vodi Leicester City sa 66 bodova, Tottenham je drugi sa 58 bodova i utakmicom manje, a treći je Arsenal sa 55 bodova i susretom manje. Četvrtu poziciju drži Manchester City sa 51 bodom, a bod manje ima West Ham na petom mjestu.

REZULTATI:

Chelsea – West Ham               2-2 (Fabregas 45+2, 89-11m / Lanzini 17, Carroll 61)

Crystal Palace – Leicester City 0-1 (Mahrez 34)

Everton – Arsenal                     0-2 (Welbeck 7, Iwobi 42)

Watford – Stoke City                1-2 (Deeney 86 / Walters 18, Joselu 51)

WBA – Norwich City                 0-1 (Brady 50)

Večeras: Swansea City – Aston Villa