Bez golova u srazu Istre 1961 i Dinama

22.04.2023., Pula - SuperSport Prva HNL, 30. kolo, NK Istra 1961 - GNK Dinamo. Robert Ljubicic Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

Srecko Niketic / Pixsell

U 30. kolu SuperSport HNL-a Istra 1961 i Dinamo su na Aldo Drosini u dvoboju koji nije obilovao velikim uzbuđenjima odigrali bez pogodaka.

Zeleno-žuti su tako upisali 11. remi u sezoni te s 38 osvojenih bodova zauzimaju osmu poziciju na ljestvici. Plavi su pak sedmi put u sezoni odigrali remi te uz odigranu utakmicu više prvom pratitelju Hajduku sad bježe 13 bodova.

Prvo uzbuđenje vidjeli smo u 7. minuti kada je Matheus proigrao Bakrara, no Livaković je na vrijeme napustio svoja vrata te je prvi došao do lopte nakon čega je otklonio opasnost.

Deset minuta kasnije povratno dodavanje Hujbera je stiglo do Kadušića koji je s desetak metara šutirao visoko iznad gola.

U 27. minuti Matheus je zbog ozljede morao napustiti igru, a priliku je dobio Mateo Lisica.

Dinamo je zaprijetio u 31. minuti kada je Špikić proigrao Drmića koji je sa sedam metara iskosa gađao bliži kut, ali Majkić je bio spreman te je odbio loptu.

Pet minuta kasnije Ivanušec je ubacio s lijeve strane, a Špikić je neometan sa šest metara loptu iz poluvoleja poslao malo iznad prečke.

Na startu drugog poluvremena Ristovski je s desne strane pronašao Baturinu čiji udarac glavom s 12 metara s lakoćom brani Majkić. U 54. minuti Ristovski je pucao s dvadesetak metara za novu sigurnu obranu vratara Istre.

Gosti su u 68. minuti odigrali kombinaciju iz kornera u kojoj je Ljubičić dodao za Ivanušeca, a njegov udarac s ruba kaznenog prostora iskosa odlazi daleko od okvira vrata Istre.

Dobru šansu Dinamo je imao u 76. minuti kada je Ristovski ubacio s desne strane, a Topić je sa šest metara pucao malo pored stative.

Tri minute kasnije odlična šansa i za Istru. Bakrar se pored Šutala izborio za posjed nakon čega je bio u situaciji 1 na 1 s Livakovićem, no vratar Dinama je pročitao njegovu namjeru da uposli suigrača na drugoj stativi te je pravovremenom reakcijom uhvatio loptu.

U drugoj minuti sudačke nadoknade Ivanušec je probio po lijevoj strani nakon čega je uputio oštar prizemni ubačaj u peterac kojeg Galilea izbija ispred Topića. Dvije minute kasnije nakon proigravanja Ristovskog sa šest metara Špikić je pucao pored gola.

Ristovski je u 97. minuti zaradio žuti karton zbog simuliranje jer je u šesnaestercu domaćih pokušao iznuditi kazneni udarac. Bilo je to posljednje uzbuđenje na susretu.

Kolo se nastavlja od 19:10 kada na Poljudu počinje utakmica Hajduka i Varaždina.