Bez golova na Anfieldu, Liverpool prošao

epa06585389 Waris Majeed of FC Porto (L) in action with Jordan Henderson of Liverpool (R)  during the UEFA Champions League round of 16 second leg soccer match between Liverpool FC and FC Porto in Liverpool, Britain, 06 March 2018.  EPA/Peter Powell

Nogometaši Liverpoola plasirali su se u četvrtfinale Lige prvaka nakon što su u uzvratu na svom Anfieldu odigrali 0-0 s Portom. U prvoj utakmici u Portu engleska momčad je slavila s 5-0.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za domaćine.

Redsi su prolaz osigurali već u prvoj utakmici na Dragaou, pa je uzvrat i po intenzitetu, borbenosti  i po zalaganju bio samo formalnost i puko odrađivanje posla. Iako Liverpool u subotu očekuje veliki derbi za drugo mjesto protiv Manchester Uniteda, trener Juergen Klopp nije izveo pričuvni sastav, a čak je odlučio uvesti i svog najboljeg strijelca Mohammeda Salaha u 74. minuti. Ipak, engleska momčad nije uspjela stići do pobjede, dijelom i zbog sjajnih obrana vratara Porta Ikera Casillasa.

Prvu šansu na utakmici propustio je Mane u 18. minuti kada je iz izgledne pozicije pucao tik iznad grede. U 31. minuti Senegalac u dresu Liverpoola je bio puno bliži pogotku, ali je njegov udarac glavom odsjeo na vratnici. U 35. minuti pokušao je i Lovren glavom, ali i njegov šut odlazi iznad grede, dok Portugalci nisu nijednom zaprijetili u prvom dijelu iako je u Liverpool stiglo čak 5000 navijača Porta.

Drugi dio počeo je dalekometnim šutem igrača Porta Warisa kojeg jedva zaustavlja vratar Lloris, a u 59. minuti u šansi je bio Firmino, ali niti on ne pogađa mrežu.  U 77. minuti Casillas brani šut glavom Milnera, a u 82. minuti španjolski vratar brani i pokušaj Salaha. U 84. minuti gosti su došli do najveće prilike kada je na odbijenu loptu natrčao Torres, ali je u zadnji trenutak uklizao Lovren i spriječio pogodak. U 89. minuti među promašivače na ovoj utakmici upisao se i Ings čiji je šut Casillas uspio obraniti.

LIVERPOOL – PORTO 0-0

Pred 45.000 gledatelja na stadionu Anfield sudi Felix Zwayer iz Njemačke.

LIVERPOOL: Karius – Gomez, Matip, LOVREN, Moreno – Milner, Henderson, Can (Klavan, 80)- Lallana, Firmino (Ings, 62), Mane (Salah, 74)

PORTO: Casillas – Maxi Pereira, Felipe, Reyes, Dalot – Bruno Costa, Oliver Torres, Andre Andre (Oliveirak, 62), Corona – Aboubakar (Paciencia, 80), Waris (R. Pereira, 68)